Reklama

Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie, venku je 0.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Divadlo na cucky chystá livestream. Vznikající projekt Psi malých ras bude k vidění v neděli

Zprávy z regionu

16.12.2020

Autor: red

Bez diváků v sále, přesto s herci a silným tématem. Divadlo na cucky se pouští do průzkumu nového žánru, který se objevuje v souvislosti s letošní pandemií a jejími důsledky pro oblast kultury. Právě vznikající projekt Psi malých ras je vytvořen pouze pro zachycení kamerami a přímý přenos k divákům domů – poprvé bude k vidění v neděli 20. prosince od 20 hodin.

Foto: Kristýna Sigmundová

Je to ještě divadlo, když diváci s herci nesdílí stejný prostor? To je otázka, kterou se v těchto dnech zabývají tvůrci pod vedením režisérky Barbory Chovancové na scéně olomouckého divadla. "Nejedná se o pouhé zachycení hotového jevištního tvaru," uvedla režisérka. "Uvažujeme o specifičnosti livestreamové formy a všem novém, co přináší," dodala. Jako předlohu si pro tento průzkum vybrala novelu polské autorky Olgy Hund Psi malých ras ve svém vlastním, dosud nevydaném českém překladu. V Polsku se jedná o mimořádně úspěšnou knižní novinku, za niž autorka získala mj. Cenu Witolda Gombrowicze nebo prestižní Conradovu cenu. Fragmentární dílo se odehrává na ženském oddělení krakovské psychiatrické léčebny a hledá hranice toho, co je normální a kdo normálnost vlastně určuje.

"Knížku jsem si přivezla z Polska letos v únoru a četla ji – bez nejmenšího tušení – v předvečer lockdownu 11. března v noci. Díky stylu a formě mi před očima hned vystupovala spousta obrazů, jak by to mohlo vypadat na jevišti a hned jsem věděla, že se do ní chci režijně pustit," vysvětlila Chovancová. Dle jejích slov pak zadání "vytvořit livestream" režijní koncepci výrazně proměnilo.

Vedle trojice hereček (Anna Čonková, Pavla Dostálová, Milada Vyhnálková) a scénografky Anny Chrtkové je do příprav zapojen zhruba desetičlenný technický štáb, který se bude starat o přímý přenos z uzavřeného divadla. 

Jak získám přístup ke sledování videa?

Odkaz ke sledování diváci získají na emailovou adresu, kterou uvedou při koupi vstupenek. Základní vstupné činí 150 Kč, kdo by chtěl podpořit nezávislou olomouckou scénu v nelehké době, může si zakoupit vstupenku za 250 Kč. Více informací na www.divadlonacucky.cz

Reklama

Ruční mytí aut ŠANTOVKA

Katalog firem » Auto - moto » Čištění automobilů, mycí centra

Vážení klienti, představujeme Vám RUČNÍ MYTÍ OLOMOUC, jedná se o jedno z největších mycích center pro motoristy v ČR o rozloze více jak 350 m2, najdete nás v podzemních garážích GALERIE...