Reklama

Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka, venku je 0.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Divadlo na Šantovce už do konce sezony neotevře, nabízí ale alternativní program

Zprávy z regionu

11.5.2020

Jan Procházka

Divadlo na Šantovce, které do Olomouce vozí špičková představení plná známých tváří a samo pořádá celou řadu akcí, zřejmě otevře až v září. Přestože oficiálně se divadla mohou otevřít už od pondělí 11. května, v praxi by to znamenalo taková opatření, která by znamenala vysokou ekonomickou zátěž, která by převážila příjmy. Divadlo ale chystá alternativní program a zároveň ladí novou sezonu, která začne už na konci léta.

Maximálně dva diváci vedle sebe, každá druhá řada volná… Přísná opatření, která platí pro obnovu provozu divadel se dotýkají i Divadla na Šantovce. “S velkou pravděpodobností budeme moci otevřít dveře divadla až v září, neboť při stanovené kapacitě sto osob a současných hygienických opatřeních se k nám do hlediště může reálně usadit padesát šest diváků,” vysvětluje vedoucí divadla Petr Hlávka. Plná kapacita divadla je přitom 250 míst, velká většina představení bývá vyprodaná. Podle Petra Hlávky tak má divadlo jen dvě možnosti: Na představeních výrazně prodělávat, nebo nehrát. “Současná omezení nám tak pro plánování programu svazují ruce. Jsme stagiona a dovážíme v drtivé většině pražskou produkci. Abychom mohli uhradit jejich honoráře, musíme mít v sále rozhodně více, než dovolují současná pravidla,” vysvětluje Hlávka a odpovídá tak i na otázku, kterou z možností si divadlo vybralo. “Budeme ale věřit, že od září už budeme moci plnohodnotně spustit náš zajímavý program. Ostatně už na konci srpna plánujeme divadlo pod širým nebem! To bude novinka, na kterou se moc těšíme,” slibuje Hlávka  A dodává, že v září snad již bude možná běžná organizace hlediště. “Jsme optimisté a věříme, že sezona začne skvěle. Určitě zachováme v našem divadle dezinfekční gely, které jsou ovšem dle mého užitečné i mimo období pandemie,” míní Hlávka. Program plánovaný na květen a červen se tak neuskuteční, některá představení jsou zrušená, pro jiná se hledá náhradní termín. Přestože hrát není možné, divadlo rozhodně nezahálí. Zrodil se třeba projekt autokina, v němž si z pohodlí svého vozu mohou diváci vychutnat například klasické filmy Pelíšky či Pupendo. A v podobném režimu jako autokino bude i autodivadlo, které chystá stand up comedy Děláme to ve třech či oblíbené Listování Lukáše Hejlíka. “Nedávno jsme realizovali i online koncert Davida Kollera a myslím, že další nápad na sebe nenechá dlouho čekat,” slibuje Hlávka. On i jeho tým se snaží s komplikovanou dobou vypořádat i v osobní rovině. “Jsme samozřejmě skleslí jako všichni v těchto nelehkých dnech. Navíc všichni v našem divadle jsou společenští tvorové, kteří bez kulturního vyžití a spokojených lidí kolem strádají. Představte si, že prožíváte našlapanou sezonu, vyprodaná hlediště, vinné akce, skvělí herci kolem vás a najednou nic. Ale nejsme v tomto zdaleka jediní a naše pocity určitě nejsou jiné než ostatních. Musíme se tomu postavit čelem. Nepochybuji o tom, že to všechno zvládneme,” konstatuje Hlávka.

Slyšeli jste už o hitu jménem autodivadla????? Tak my jdem do toho??A začneme pěkně zostra pořádným stand-upem??Skupina...

Zveřejnil(a) Divadlo na Šantovce dne Čtvrtek 7. května 2020

Předprodej na některá představení nové sezony už byl zahájen

Co se týče podzimního repertoáru, ten v divadle skutečně vymazlili. “Sezonu startujeme hned na plné obrátky.  Na konci léta se chystáme začít představením Lordi s Martinem Hofmannem, kdy budeme hrát pod širým nebem. A hned na to v září budeme mít dvě olomoucká premiérová představení. První představení s názvem Housle od divadla Ungelt s Jiřím Langmajerem a Pavlem Liškou, druhé představení nese název Na zlatém jezeře od Agentury Harlekýn se Simonou Stašovou a Ladislavem Frejem v hlavních rolích. Dále se na podzim můžete těšit na Ivu Janžurovou, Evu Holubovou, Davida Matáska a další plejádu českých hvězd divadelní scény. Cítíme, že jsme naše divadlo v tomto posunuli o další velký kus vpřed,” láká Petr Hlávka.