Reklama

Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka, venku je 0.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Divadlo Tramtarie uvedlo obnovenou premiéru inscenace Madisonské cesty. Divákům je k dispozici online

Zprávy z regionu

24.11.2020

red

Po převedení diváckého megahitu Láska za koronu do online prostoru je nejnovějším online projektem Divadla Tramtarie uvedení obnovené premiéry inscenace Madisonské cesty ve formě záznamu ve Full HD kvalitě. Včera se tento projekt úspěšně představil divákům a nyní je jim k dispozici na webu divadla.

Divadlo Tramtarie už podruhé spojilo síly s olomouckou produkční společností George Vision, aby svým divákům opět přineslo záznam své inscenace v té nejvyšší kvalitě. Po diváckém megahitu Láska za koronu, který i na online platformě sklízí nebývalý úspěch, přichází komorní inscenace Madisonské cesty. "Madisonské cesty jsou komorní inscenací šitou na míru intimnímu prostoru Divadla Tramtarie a z tohoto důvodu se neuváděla během letních venkovních festivalů. Diváci teď tedy budou mít exkluzivní možnost tuto novinku zhlédnout v ještě intimnějším prostoru svého domova," říká autor a režisér inscenace Vladislav Kracík.

Madisonské cesty jsou inscenací o lásce. O lásce v mnoha nečernobílých, uvěřitelných podobách, které můžeme zažít a pravděpodobně jsme již zažili. V centru dění jsou vztahy, které jsou někdy humorné, jindy vážné, někdy rozumné stejně tak, jako jindy směšné či naprosto bláznivé. Zkrátka takové, jaké nám přináší život prost všech "hollywoodských" příkras.

Foto: Jan Procházka

"Po své premiéře na začátku března 2020, tedy těsně před prvním uzavřením divadel, způsobila tato autorská inscenace nebývalý ohlas v řadách diváků i odborné veřejnosti. Jsme tedy rádi, že právě tuto dojemnou love story můžeme našim divákům přinést, a zpříjemnit jim tak nelehkou dobu, ve které se nyní všichni nacházíme," dodává Kracík.

Smrt osamělé farmářky svádí dohromady její dvě rozhádané dcery, které se po letech opět setkávají, aby vyřídily matčinu pozůstalost. Zatímco Carol žije volnomyšlenkářským životem ne zcela úspěšné hudebnice, učitelka Michel je naopak svědomitá manželka a matka dvou dětí. Zatímco se obě snaží co nejrychleji vyřešit rodinné záležitosti tak, aby se opět mohla vydat každá svým směrem, objevují ve staré truhle jedno velké rodinné tajemství. Jeho náhodné odhalení pak rozpoutá kolotoč postupného vyplavování celé řady dalších utajovaných skutečností, kterými, jak se brzy ukáže, je jejich rodný dům prostoupen. A nejen on, ale veškeré vztahy v něm. Všechny události, které nastanou, si nikdo nepřál. Ale nebýt toho, nemohlo by se začít znovu a lépe… Cesty vedoucí do Madisonu jsou plné překážek, které ale někdy musíme podstoupit, abychom došli k lásce, sebepochopení, porozumění blízkým i odpuštění.

"V našem příběhu jsou na prvním místě vztahy na různé způsoby. Tedy nejen vztah partnerský, ale také sesterský nebo vztah mezi rodiči a dětmi. A žádný ze jmenovaných vztahů zde není jednoduchý nebo snadno definovatelný. Naše hra je o tom, že život zkrátka nemá jasné klíče, jak co řešit, a že je to vlastně dobře, i když to nakonec může dopadnout všelijak," přibližuje Kracík.

Foto: archiv Divadla Tramtarie

Milostné drama Madisonské cesty mělo premiéru 6. března 2020. Kvůli koronavirové krizi se však do uzavření divadel stihlo divákům představit pouze dvakrát. Ze stejných důvodů se neuskutečnila ani obnovená premiéra plánovaná na 21. října. Diváci si nyní mohou isncenaci vychutnat v podobě online záznamu ve špičkové kvalitě. Záznam si pořídí tak, že si zakoupí vstupenku online na www.divadlotramarie.cz, poté jim přijde email s přihlašovacími údaji k videu. Záznam pak budou moci zhlédnout kdykoliv během následujících 14 dní. Diváci si navíc mohou vybrat výši ceny vstupenky podle toho, zda navíc chtějí podpořit i divadlo.

V hlavních rolích inscenace se představí Dominika Hrazdílková, Tereza Toth Čápová a Marek Zahradníček. V dalších rolích pak diváci uvidí Miroslava Černého, Jana Ťoupalíka a nově i Janu Drgovou, která alternuje Petru Konev Čihákovou v roli Emílie. Činnost Divadla Tramtarie finančně podpořily statutární město Olomouc a Olomoucký kraj. Projekt se uskutečňuje také za finanční podpory Ministerstva kultury.