Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Divadlo Tramtarie se stěhuje do on-line prostoru, nabídne představení i nové seriály

Zprávy z regionu

27.3.2020

roc

Stejně jako všechna divadla v zemi, i olomoucké Divadlo Tramtarie je kvůli epidemii koronaviru uzavřeno. Jeho členové ovšem nezahálí. Poté, co ušili 551 nedostatkových roušek, se opět vrátili k divadelní práci. Ta si však své diváky nebude získávat na jevišti, ale na internetových platformách.

První vlaštovkou přesunu Divadla Tramtarie na internet bylo spuštění seriálu The best of Herci Na ležáka on-line. Na Facebooku a YouTube kanálu divadla se od soboty 21.3. vždy v 19:00 objevují videa z oblíbeného formátu stand-up večerů, které Divadlo Tramtarie už několik let pořádá ve spolupráci s Moravským divadlem Olomouc. Kromě snahy rozptýlit a pobavit své diváky, je to i způsob, jak jim poděkovat. Příznivci totiž Divadlo Tramtarie podporují formou sbírky probíhající na donio.cz. V tuto chvíli je na kontě této sbírky už přes 145 tisíc korun.

Divadlo Tramtarie však nebude uveřejňovat pouze vybrané klenoty z archívu. Pod vedením uměleckého šéfa Vladislava Kracíka už teď pracují herci i produkční tým na nových formátech, které diváci již velice brzy zhlédnou na nové internetové platformě Tramta TV.

„Je nám jasné, že kdo v této situaci není na internetu, jako by nebyl. Proto spouštíme nový on-line projekt olomouckého Divadla Tramtarie, který přináší divadelní svět až k vám domů. Těšit se můžete na seriály pro děti i dospělé a hlavně na herce Divadla Tramtarie v nových situacích a rolích. Pak už si jen zapnete svoji divadelní televizi a zažijte divadlo úplně jinak,“ přibližuje nové fungování Divadla Tramtarie Vladislav Kracík, umělecký šéf divadla.

V Tramta TV bude Divadlo Tramtarie vysílat zbrusu nové seriály, které budu vznikat speciálně pro vysílání této internetové televize. Premiéra nového dílu seriálu se bude vysílat pravidelně v určený den a čas, a to na youtube kanálu Divadla Tramtarie a také na facebooku divadla. Poté jej budou moci diváci zhlédnout kdykoliv, kdy navštíví divadelní on-line kanály.

Videa můžete sledovat na facebookových stránkách či YouTube kanálu divadla. Vstupenky na online představení pak zakoupíte na divadelním webu.

A na jaké konkrétní formáty se můžete těšit v první vlně projektu?

Příběhy obyčejného Nindži
Každý jsme nějaký. Někdo je hubený, někdo je tlustý, někdo je klidný, někdo vznětlivý, a někdo je …nindža. Filmově-divadelní groteska o chlapíkovi, který řeší běžné životní situace jinak. Jak? Zkrátka po nindžovsku! V hlavní roli Daniel Bodlák.
Seriál Příběhy obyčejného Nindži startuje ve čtvrtek 2.dubna v 18:00 na youtube kanálu a na facebooku Divadla Tramtarie.

Pračlovíčkova rozcvička pro nejmenší
Milé děti, pamatujete si Pračlovíčka z naší Pohádky? A vzpomínáte si na to, že tenhle pravěký
hrdina začínal každý svůj den malou rozcvičkou? No ano, protože život v prasvětě vyžadoval zdravé tělo a spoustu energie! Ostatně, stejně jako dnes... Ranní cvičení pro nejmenší, s oblíbenými hrdiny z pohádek Divadla Tramtarie. V hlavní roli Václav Stojan.
Seriál Pračlovíčkova rozcvička pro nejmenší startuje už v pondělí 30.března v 8:30 na youtube kanálu a na facebooku Divadla Tramtarie.

Divadlo chystá i další seriály, například Literaturu v kostce nebo Bořiče mýtů. Seriály bude Divadlo Tramtarie zveřejňovat zdarma, k videu ale bude k dispozici qr kód, diváci tak budou moci zaplatit za zhlédnutá dobrovolný příspěvek.

„Kvůli zákazu hraní v divadle jsme přišli o velmi výrazný zdroj příjmů v podobě tržeb ze vstupného. Snažíme se tak i v on-line světe generovat nějaký příjem, abychom mohli divadlo udržet i nadále a přečkat toto složité období,“ nastiňuje situaci ředitelka divadla Petra Němečková.

Divadlo Tramtarie zároveň spouští také prodej divadelních záznamů svých inscenací on-line.„Simulujeme tím běžný divadelní provoz, jak jsou diváci zvyklí. Vyberou si představení, které chtějí vidět, koupí si vstupenku a jediný rozdíl je v tom, že do divadla fyzicky nejdou, ale dívají se z domu,“ přibližuje Němečková.

Diváci najdou program záznamů na webové stránce Divadla Tramtarie v sekci Program. Zakoupí si online vstupenku a přijde jim link na on-line záznam a heslo s přístupovými údaji.
Představení je k dispozici vždy v konkrétní den od 19:00. Přes své přihlašovací údaje si jej pak diváci spustí a jejich přístup zůstává aktivní na následujících 48 hodin.

Úplně prvním představením, které Divadlo Tramtarie uvede v tomto novém on-line režimu, bude pikantní komedie Sex zadarmo nedostaneš. Ta bude uvedena v pondělí 30.3.2020 od 19:00. Pak následují Divoké historky, Velký Gatsby a Děkujeme, že zde kouříte!

„Je to úplná novinka, zatím máme nasazené čtyři představení a postupně budeme doplňovat další. Pro diváky chystáme i uvedení některých starších, ale troufám si říct legendárních, inscenací jako je Romance pro křídlovku nebo I na Batmana občas padne smutek,“ láká na program Němečková.