Reklama

Úterý 13. dubna 2021, svátek má Aleš, venku je 2.6 °C

Děti se do škol v pondělí nevrátí, zavřeny budou i jesle

Zprávy z regionu

2.1.2021

Autor: roc jap

Co čeká děti po skončení vánočních prázdnin? S ohledem na zhoršenou epidemiologickou situaci bude od pondělí 4. ledna většina žáků a studentů mít distanční formu vzdělávání. Do škol nastoupí pouze první a druhé ročníky základních škol a žáci speciálních a mateřských škol. Uzavřeny ale budou i olomoucké jesle.

Do lavic se v pondělí vrátí jen prvňáci a druháci. Ostatní čeká online výuka.

Foto: Jan Procházka

Na vánoční prázdniny budou zřejmě školáci vzpomínat ještě dlouho. Většina z nich se totiž do lavic nevrátí minimálně do 10. ledna, vyučovat se bude jen online formou. Olomoucká radnice neotevře v pondělí ani jesle na třídě Spojenců. Naopak mateřské a speciální školy budou za přísných hygienických opatření fungovat nadále. A město se postará i o děti rodičů, kteří pracují "v první linii". Těm zajistí hlídání. "O děti zdravotnického personálu, policistů, hasičů nebo sociálních pracovníků se od 4. ledna postará Základní škola Stupkova. Do této školy mohou umístit své děti ve věku 3–10 let i zaměstnanci škol, někteří úředníci, pracovníci České pošty nebo třeba vojáci," zmínil mluvčí radnice Michal Folta a dodal, že ředitele školy Pavla Hofírka mohou rodiče kontaktovat na mailové adrese reditel@zs-stupkova.cz.

roc jap

Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu. Těšíme se na vás.

Filip