Reklama

Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka, venku je 0.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Český rozhlas Olomouc vysílá pro uzavřené obce na Litovelsku

Zprávy z regionu

23.3.2020

Autor: roc jap

V této nelehké době Český rozhlas Olomouc připravuje ve spolupráci s Krizovými štáby zasažených obcí a Krizovým štábem Olomouckého kraje „Speciální vysílání pro Uzavřenou oblast Litovle, Uničova a Červenky“. Dále společně s dalšími regionálními stanicemi Českého rozhlasu spouští speciální programovou řadu „Společně to zvládneme“.

Obrázek

Český rozhlas Olomouc bude vysílat aktuální informace pro občany uzavřené zóny na Litovelsku, odpovědi na jejich dotazy, rozhovory se starosty i reportáže přímo z místa každý den vždy v 11:15 na svých vlnách i na internetu.

Český rozhlas Olomouc tak chce přispět k vyšší informovanosti lidi v uzavřené lokalitě, a to zcela v duchu svého poslání média veřejné služby.

Od dneška začíná rozhlas vysílat společný kontaktní pořad regionálních stanic Českého rozhlasu určený zejména seniorům s názvem „Na klidné vlně se Zdeňkem Junákem“.

Foto: Český rozhlas

Také od pondělí 23. března začíná vysílat společný kontaktní pořad regionálních stanic Českého rozhlasu určený zejména seniorům s názvem „Na klidné vlně se Zdeňkem Junákem“.

Cílem pořadu je pomoci se lidem spojit a v daný okamžik uklidnit především generaci seniorů v těchto nelehkých momentech. Působit tak proti trudomyslnosti a zajistit této skupině posluchačů, která nemá vždy přístup na internet a sociální sítě, vzájemný kontakt mezi sebou. Posluchači se mohou s moderátorem Zdeňkem Junákem spojit na telefonním čísle 731 800 900, popovídat si s ním, sdělit mu, jak danou situaci snášejí a zároveň poslat vzkaz spolu s písničkou napříč celou republikou svým dětem, vnoučatům, kamarádům a známým. Zdeněk Junák je optimistou a nosičem pozitivní energie a většina jej zná jako veselého četníka Josefa Ambrože z Četnických humoresek.

Od úterý 24. března bude do vysílání zařazen i informační servis „Desatero bezpečného chování pro seniory“. Jedná se o praktické rady a doporučení pro seniory, jak se chovat v tomto období a jak minimalizovat riziko nákazy koronavirem, které namluvil herec a spolumoderátor pořadu Humoriáda Tomáš Töpfer.

A dále od úterý 24. března do vysílání zařazují regionální stanice Českého rozhlasu i písničková poděkování „Děkujeme do první linie“. Každá poslední písnička v hodině bude věnována i s poděkováním všem pracovníkům, kteří se o nás starají v době ohrožení koronavirem v první linii.

Regionální stanice Českého rozhlasu se spojili v těchto těžkých chvílích, abych byli napříč republikou spolu se svými posluchači a společně táhli za jeden pomyslný provaz proti chmurným myšlenkám ohledně koronaviru.

roc jap

Reklama

OPTIKA ALEXA

Katalog firem » Obchod » Oční optika

SLEVA 50% NA MULTIFOKÁLNÍ ČOČKY
Přijďte si k nám vybrat progresivní čočky (indoorové, relaxační a multifokální) a my vám na ně dáme 50% slevu! Více informací u nás na prodejně:-)