Reklama

Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk, venku je 20.1 °C

Kdo je kdo v Olomouci

Foto: ODS

Ing. Josef Ťulpík

* 18. 1. 1958, Zlín

Politik, podnikatel.

Po absolvování VŠB v Ostravě nastoupil do podniku Rudné doly Jeseník, kde působil v různých vedoucích funkcích. Vybudoval Pěstitelskou Palírnu v Bludově a od roku 2005 vlastní a vede výrobní závod WTC Písečná.

Od 90. let se věnuje komunální politice, byl členem různých komisí a výborů. Od roku 2006 je zastupitelem v obci Bludov a třetí volební období vykonává funkci neuvolněného místostarosty. V roce 2008 vstoupil do ODS. Po volbách v roce 2020 se stal zastupitelem Olomouckého kraje. Zastává post předsedy Komise pro kulturu a památkovou péči Olomouckého kraje. 

V roce 2013 se stal Živnostníkem roku Olomouckého kraje a v celostátním kole se umístil na třetím místě. Dlouhodobě podporuje různé neziskové organizace. 

Je předsedou OHK Jeseník, členem správní rady MAS Vincenze Priessnitze pro Jesenicko a místopředsedou představenstva Asociace výrobců a dovozců zemědělské a lesnické techniky ČR.

K jeho koníčkům patří zejména sport a myslivost.

Jeho současnou manželkou je Iveta Ťulpíková, ředitelka Vědecké knihovny v Olomouci. Má dvě dospělé děti a šest vnoučat.  Od roku 1995 bydlí v Bludově.