Středa 8. května 2024, dnes je Den vítězství, venku je 11.6 °C

Kdo je kdo v Olomouci

Tereza Kneblová

* 11. 4. 2003, Olomouc

Česká kanoistka na divoké vodě (zejména slalom),  mistryně Evropy a vícenásobná juniorská mistryně světa, držitelka řady medailí z týmových soutěží.

Chodila na Gymnázium Čajkovského v Olomouci.

Je odchovankyní vodáckého oddílu SK UP Olomouc, trénovali ji rodiče Robert a Pavla Kneblovi, bývalí závodníci na divoké vodě. Tatínek byl trojnásobný mistr světa ve sjezdu na divoké vodě. Nyní Tereza trénuje a závodí v Dukle Praha pod vedením Jiřího Kratochvíla.

Na Mistrovství Evropy ve vodním slalomu 2020 v Praze získala zlatou medaili v týmové soutěži C1. Je trojnásobnou mistryní světa v juniorkách a na mistrovství Evropy juniorek vybojovala dokonce šestkrát nejcennější kov.

V kategorii U23 má zlato z týmové jízdy z mistrovství světa i Evropy, odkud má také stříbro v kategorii C1.

Sportovním vzorem Terezy je kanoistka Jessice Fox. Ráda poslouchá kapelu Coldplay.

Její mladší sestra Klára je rovněž slalomářkou a několikanásobnou medailistkou z juniorských šampionátů.