Reklama

Sobota 23. února 2019, svátek má Svatopluk, venku je -3.5 °C

Životní šance

Výstava

Úterý 11. 9. 2018 / 18:00 - Úterý 25. 9. 2018

Pořadatel: Galerie U Mloka

Místo konání: Galerie U Mloka, Laffayetova 9, Olomouc

O akci

Výstava Životní šance umělců (c) merry, Vladimíra Havlíka a hostů

Sdílená americká zkušenost se zející trhlinou několika dekád, vyrůstající z odlišného pole motivací i prožitků, politických pozadí a sítě mezinárodních grantových podpor je přemostěná vztahem učitele a žáka, mentora a mentee, velkého a malého performera. V meziprostoru generačně a genderově rozpolcených zkušeností vzniká vzájemný dialog – rozverná rozprava či bujaré halekání nad propastí.

Minulý most přes budoucnost vede zpátky do zářné přítomnosti, kde je pevně zakotven v (olomoucké) realitě konceptuálního umění. Návštěvník výstavy po něm může pohodlně kráčet, pozastavovat se či plivat do plynoucí bystřiny / smrdutého kanálu prostřednictvím videoinstalace, již oba autoři s pomocí přizvaných hostů připravili speciálně pro prostor podzemní Galerie U Mloka.

Zkušenost zpřítomnělá v instalaci se opakuje, alternuje, překrývá a koliduje, pohybuje v nekonečných časových smyčkách či prudkých lapsech; redundance pocitů a slov podněcuje důraz, s jakým životní šance rezonuje v prožitcích svých zakušitelů – již ne autorů, ale návštěvníků výstavy…