Reklama

Sobota 25. května 2019, svátek má Viola, venku je 8.3 °C

Závěrečný koncert festivalu Dvořákova Olomouc

Koncert

Proběhlé termíny

Pátek 24. 5. / 19:30

Pořadatel: Dvořákova Olomouc

Místo konání: Reduta, Horní nám. 424/23, 779 00 Olomouc

Vstupné: 250 Kč Koupit vstupenku

O akci

Závěrečný koncert 18. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Olomouc

Rozsahem největší, v programu a formě nejkomplikovanější, přesto však po hudební stránce nejpřístupnější symfonie Gustava Mahlera. Využívá sice zpěv sólový i sborový, v jádru je to ale ryze orchestrální kolos. Autory zhudebněných textů jsou jak lidoví básníci, tak také Friedrich Nietzsche. Standardní čtyřvětý symfonický plán hodlal Mahler rozšířit až na sedm vět, nakonec se spokojil se šesti. Poeticko-filosofický panteistický program Mahler střídavě uváděl, měnil a popíral.
Výsledkem této permanentní tvůrčí nejistoty je pestrá pocta pozemskému životu, kráse přírody, pomíjivosti člověka a věčné síle lásky.

Program:
Gustav Mahler: Symfonie č. 3 d moll
Účinkují
Jana Sýkorová alt
Koncertní sbor Permoník
Martina Juríková sbormistryně
Český filharmonický sbor Brno (ženský sbor)
Petr Fiala sbormistr
Janáčkova filharmonie Ostrava
Dirigent Heiko Mathias Förster

Festival Dvořákova Olomouc
Mezinárodní hudební festival Dvořákova Olomouc je tradiční jarní hudební přehlídkou zejména artificiální hudby v Olomouci. Tradice festivalu se začala psát v roce 1950, kdy se uskutečnil první ročník pod názvem Hudební jaro. Od té doby festival několikrát změnil své jméno, pořadatele a zčásti i zaměření. Pod názvem Dvořákova Olomouc se pořádá od roku 2002. Více informací o letošním ročníku v článku →