Reklama

Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora, venku je -1.1 °C

Víkend starých řemesel

Víkend starých řemesel

Proběhlé termíny

Sobota 10. 6. / 10:00 - 18:00
Neděle 11. 6. / 10:00 - 16:00

Pořadatel: Non Sancti - šermířský spolek Olomouc

Místo konání: Fort XIII., Nová Ulice 1303, Olomouc

O akci

Zveme vás na 3. ročník Víkendu starých řemesel, který chce interaktivní formou návštěvníkům ukázat, jak žili lidé ve středověku, jaká řemesla provozovali, do čeho se oblékali, jak se léčili nebo co jedli. Vidět a zažít toto historické období skrz život tehdejších řemeslníků nabízí účastníkům zcela novou perspektivu pohledu.

Celá akce je určena velmi širokému publiku návštěvníků. Cílí především na zájemce o historii, rukodělné aktivity i rodiny s dětmi všech věkových kategorií. Návštěvníci budou mít příležitost pozorovat při práci košíkáře, řezbáře, ranhojiče, kuchařku, tkalce, ševce či kováře. Ukázky budou doplněny také o přednáškovou část, během níž budou moci diváci vyslechnout zajímavé vyprávění o životě ve středověku. Jednou z nejnavštěvovanějších je již tradičně přednáška o středověkých pokrmech a vaření obecně, během které se návštěvníci dozvědí, z jakých surovin připravovali jídlo chudí lidé na venkově, ale i měšťané nebo hradní páni, jaká koření se používala k dochucování pokrmů nebo jak se pokrmy servírovaly.

Oproti prvnímu ročníku, kdy se na akci prezentovalo 15 řemeslníků, se podařilo jejich počet navýšit na téměř třicet. Za zmínku stojí též doprovodný program. Akce bude nejen o řemeslech. Návštěvníci si budou moci prohlédnout, jak vypadal dobový tábor nebo vyslechnout ukázky středověké hudby. A děti během obou dnů určitě využijí příležitost vyzkoušet si několik her inspirovaných středověkem.

Podrobnější informace o akci naleznete na webových stránkách Non Sancti.