Reklama

Úterý 23. července 2019, svátek má Libor, venku je 21.8 °C

Umění pravdivosti, soucitu a snášenlivosti

Umění pravdivosti, soucitu a snášenlivosti

Výstava

Proběhlé termíny

Středa 6. 3. - Neděle 5. 5.

Pořadatel: Vlastivědné muzeum Olomouc

Místo konání: Vlastivědné muzeum Olomouc, náměstí Republiky 5, Olomouc

O akci

Tato výstava zobrazuje na jedné straně krásu a hloubku osobní kultivace člověka, žijícího podle principu pravdivosti, soucitu snášenlivosti, a na straně druhé krutost násilného pronásledování lidí věnujících se kultivační praxi Falun Gong (starobylá metoda zušlechťování těla a mysli, která se skládá ze 4 pomalých cvičení a meditace a učení, které klade důraz na zlepšování morálního charakteru podle hodnot pravdivosti, soucitu a snášenlivosti) čínským komunistickým režimem.

Iniciátorem výtvarných děl představovaných na výstavě je čínský profesor výtvarného umění a uznávaný sochař Kunlun Zhang, který byl právě za praktikování Falun Gongu odsouzen čínským komunistickým režimem k nuceným pracím v převýchovném pracovním táboře. Tomuto umělci se díky mezinárodní pomoci v roce 2001 podařilo z převýchovného pracovního tábora dostat a v roce 2003 založil seskupení profesionálních umělců s podobným osudem, nazývající se Falun Dafa Artists Center.

Výstava za dobu své existence hostovala v prestižních uměleckých galeriích, kulturních centrech, knihovnách a školách ve více než 200 městech ve 40 zemích světa.