Reklama

Čtvrtek 23. května 2019, svátek má Vladimír, venku je 11.6 °C

Touha po svobodě aneb naše historie v zrcadle české hudby

Koncert

Proběhlé termíny

Čtvrtek 16. 5. / 19:30

Pořadatel: Dvořákova Olomouc

Místo konání: Reduta, Horní nám. 424/23, 779 00 Olomouc

Vstupné: 200 Kč Koupit vstupenku

O akci

Zahajovací koncert 18. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Olomouc

Vážení posluchači,
z důvodu extrémně nízké teploty v kostele Panny Marie Sněžné  se Zahajovací koncert festivalu Dvořákova Olomouc PŘESOUVÁ DO SÁLU REDUTA.  Koncert začíná v 19:30. Vstupenky zůstávají v platnosti a není třeba je vyměňovat.
Děkujeme za pochopení!

Pod trvalým poselstvím uměleckého díla si obvykle představujeme pohled autorů na „věčná témata“ lidstva a také jejich svědectví o době, ve které artefakt vznikl. Nevyčerpatelným inspiračním zdrojem tvůrčích počinů je od nepaměti i fenomén svobody jako nejvzácnější hodnoty lidského bytí a jako úkaz nespoutaného uměleckého ducha a jeho projevu. Nedávno zesnulý český skladatel, pedagog a manažer Václav Riedlbauch nám ve své symfonické prvotině Instrumentální mše zanechal své dojmy na události roku ’68 a na období „bezčasí“, jež posléze následovalo.

Václav Riedlbauch: Instrumentální mše
Bohuslav Martinů: Polní mše kantáta pro baryton, mužský sbor a orchestr H 279
Antonín Dvořák: Píseň bohatýrská, op. 111
Účinkují
- Martin Gurbaľ baryton
- Pěvecké sdružení moravských učitelů
- Sbormistr Jiří Šimáček
- Moravská filharmonie Olomouc
Dirigent Petr Vronský 

Festival Dvořákova Olomouc
Mezinárodní hudební festival Dvořákova Olomouc je tradiční jarní hudební přehlídkou zejména artificiální hudby v Olomouci. Tradice festivalu se začala psát v roce 1950, kdy se uskutečnil první ročník pod názvem Hudební jaro. Od té doby festival několikrát změnil své jméno, pořadatele a zčásti i zaměření. Pod názvem Dvořákova Olomouc se pořádá od roku 2002. Více informací o letošním ročníku v článku →