Reklama

Sobota 25. května 2019, svátek má Viola, venku je 8.3 °C

Rozúčtování tepla a technologie, které ho šetří

Rozúčtování tepla a technologie, které ho šetří

Přednáška

Proběhlé termíny

Úterý 14. 5. / 16:00

Pořadatel: Dům plný úspor o.p.s.

Místo konání: BEA campus Olomouc, tř. Kosmonautů 1288/1, 779 00 Olomouc

Vstupné: zdarma

O akci

Všechno, co potřebujete vědět o rozúčtování tepla v bytovém domě, a ještě něco navíc. Nejlepší teplo je totiž to, které vůbec nespotřebujete. Na našem semináři se dozvíte vše o správném měření a rozúčtování tepla z centrálního zdroje (CZT) a o monitorování efektivity provozu v případě, že máte vlastní domovní kotelnu.

V druhé části vám ukážeme, jak nahlížet na bytový dům z hlediska technologií pro vytápění, přípravu teplé vody a spotřebu elektrické energie. Ukážeme vám, jaké jsou nejnovější trendy v technologiích a porovnáme je mezi sebou z hlediska efektivity a ekonomiky provozu.

Připravte si dotazy, které se vás v oblasti rozúčtování a technologií týkají a přijďte se poradit s odborníky na seminář Akademie pro bytové domy.

Program
16:00 – 17:00 – 1. část přednášky
17:00 – 17:30 – pauza
17:30 – 18:30 – 2. část přednášky
18:30 – 19:00 – prostor na dotazy

Přednášející
Jarmila Trčková
Je odbornice na oblast rozúčtování nákladů ve společnosti ista Česká republika s.r.o. Rozúčtováním nákladů na teplo a vodu se zabývá od roku 2002, kdy do společnosti nastoupila do rozúčtovacího oddělení. V roce 2007 se stala vedoucí rozúčtovacího oddělení a na této pozici působí do současné doby. Řadí se mezi přední odborníky v oblasti rozúčtování, účastnila se několika projektů a působila v pracovních skupinách, uspořádaných Ministerstvy financí a pro místní rozvoj, zřízených v souvislosti s legislativními změnami v minulých letech. Její názor je často vyhledáván na fórech, které se zabývají bytovou problematikou a problémy s vyúčtováním.

David Samek
Nastoupil do společnosti ista Česká republika s.r.o. v roce 2017. Jeho předchozí zkušenosti zahrnují oblasti měření a regulace, VZT, vytápění a klimatizaci.

Ing. Zbyněk Dvořák
Patří mezi odborníky s dlouholetou praktickou zkušeností v oblasti tepelných čerpadel pro bytové domy. Za dobu svého působení pomohl desítkám bytových domů k úspěšné realizaci tepelných čerpadel a odpojení od dálkového vytápění. Jeho specializací je posouzení technického stavu objektu, navržení odpovídajícího zdroje tepla a TUV, ekonomické návratnosti navrhovaného řešení, kontrolu a přípravu projektové dokumentace, odbornou způsobilost v rámci platné legislativy při povolování staveb a kontrolní činnost při realizaci technologického řešení.

Více informací a přihlášku na seminář naleznete zde →