Reklama

Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka, venku je -0.7 °C

Řeka má duši

Řeka má duši

Festival

Proběhlé termíny

Sobota 9. 9. / 9:00

Pořadatel: Plavby Olomouc

Místo konání: Náplavka Morava Olomouc, nábřeží

O akci

V sobotu 9. září proběhne už osmý ročník festivalu Řeka má duši. Každoročně je místem dění, jak už sám název napovídá, prostředí s vodní hladinou. Tentokrát to bude nově zrekonstruovaná olomoucká náplavka.

Organizátoři, Plavby Olomouc, si připravili bohatý program. A protože festival nese podtitul "Už jste to slyšeli?" součástí festivalu je i představení aktuální novinky - netradičního a humorného výkladu během plaveb, který namluvil dvorní dabér herce Bruce Willise, Alexej Pyško.

Program
V rámci jednodenního programu přinese festival koncerty skupin No Barriers a D.U.Bmusic. OLOPOINT, originální pojízdný stánek, nabídne návštěvníkům občerstvení, z Vysočiny přijede pizza, která se bude dělat na ohni přímo v peci, a z jižní Moravy dorazí tamní vyhlášený vinař. Příznivci vodních sportů se budou moci projet na paddleboardech. Hlavním bodem programu bude představení nového plavebního výkladu veřejnosti, od sobotní 9. hodiny poplují obě lodě po celý den.

Doprovodný program festivalu je pro návštěvníky zdarma, plavby jsou zpoplatněny, jejich rezervace je možná na webových stránkách Plavby Olomouc.