Reklama

Úterý 5. července 2022, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 18 °C

Peregrinus

Peregrinus

Divadlo

Proběhlé termíny

Neděle 19. 6. / 21:00

Pořadatel: Moravské divadelní léto v parku

Místo konání: Výstaviště Flora, Olomouc

Vstupné: 300 Kč Koupit vstupenku

O akci

Moravské divadlo se vrací na Výstaviště Flora. Pod širým nebem představí oblíbené tituly a spolu s Divadlem na Šantovce uvádí hosty od nás i ze zahraničí.

Putovní divadelní představení inspirované poezií T.S. Eliota popisuje jeden den v životě obyčejného současného člověka. Pomocí poutavé vizuální formy, atraktivní choreografie a groteskní prezentace představení bolestně, s lehkou nadsázkou, odhaluje pasti současného světa, do kterých se mnozí chytáme a neuváženě tak přicházíme o osobitost svých duší. Má kolektivní posedlost Peregrinů (poutníků) nějaký konec? Padneme po cestě za oběť démonům, nebo se jimi sami stáváme?

Za pět sezón od své premiéry se představení hrálo po celém světě a viděli ho diváci na více než 50 festivalech, z nichž nejdůležitější jsou: Theatre Olympics (Petrohrad, 2019), FiraTàrrega (Tarrega, 2018), Chalon dans la rue (Chalon-sur-Saône, 2018), À nous la rue ! (Montreal, 2017), Sziget Festival (Budapešť, 2017), Mezinárodní divadelní festival v Sibiu (Sibiu, 2017), Festival pouličních umění v Soulu (Soul, 2016), Mezinárodní divadelní festival v Tbilisi (Tbilisi, 2016), New York International Fringe (New York, 2016) a Greenwich & Docklands International Festival (Londýn, 2016).

Podrobnější informace o festivalu naleznete na webových stránkách Moravské divadelní léto.

Fotografie