Reklama

Neděle 29. května 2022, svátek má Maxmilián, venku je 6.3 °C

Osvícenské pochoutky a historická kafírna na hradě Šternberk

Osvícenské pochoutky a historická kafírna na hradě Šternberk

Proběhlé termíny

Neděle 15. 5. / 10:00 - 16:00

Pořadatel: Hrad Šternberk

Místo konání: Hrad Šternberk, Horní náměstí 6, Šternberk

Vstupné: 250 / 200 / 100 Kč (v ceně ochutnávka)

O akci

Slavnostní okamžiky byly nedílnou součástí života na hradech a zámcích. Ať už se jednalo o události světského či náboženského charakteru, vždy udávaly rytmus celého roku. Zábavy a slavnosti představovaly nejen společenské vyžití, ale byly také způsobem, jak šlechta světu prezentovala svou moc, urozenost i rodové ambice. A ke slavnostem neodmyslitelně patřilo i dobré jídlo.

V průběhu celého roku 2022 připravuje hrad Šternberk sérii doprovodných akcí shrnutých pod název Osvícenské pochoutky. Na první z nich se mohou návštěvníci těšit v neděli 15. 5. 2022. Na závěr prohlídek bude pro návštěvníky připraven doprovodný program v naší Liechtensteinské kuchyni. Součástí budou ochutnávky pokrmů z doby osvícenské. Těšit se můžete na hradní koláče, sladké rohlíčky a další pokrmy bývalých hradních pánů.

Ochutnávky jídla doplní program „Historická kafírna“, neboť káva a koláče k sobě prostě patří. Na hrad Šternberk zavítá principál studia Bez Kliky, výřečník a milovník dobré kávy Roman Prokeš. Sebou přiveze mimo kávy i historickou pražičku z dob rakouské monarchie, ve které si návštěvníci hradu budou moci sami vyzkoušet práci mistra pražiče. Dále bude připraveno povídání o historii kávy a ochutnávky kávy vařené v džezvě či kávy filtrované.

Vstupné
Vstupné na prohlídky spojené s ochutnávkou činí 250 Kč pro dospělé, senioři a studenti zaplatí 200 Kč a děti do 17 let 100 Kč.