Reklama

Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub, venku je 25 °C

Natěrač

Natěrač

Divadlo

Proběhlé termíny

Pátek 21. 6. / 19:30
Sobota 22. 6. / 19:30

Pořadatel: Moravské divadelní léto

Místo konání: Smetanovy sady, Olomouc

Vstupné: od 350 Kč Koupit vstupenku

O akci

Žánr takzvané „čisté komedie“ si za cíl klade jediné - rozesmát a pobavit diváka za použití všech možných komediálních a divadelních prostředků. Mezi nejlepší autory tohoto žánru bezesporu patřil britský dramatik Donald Churchill, kterého zná celý svět především díky komedii Natěrač.

Ta byla poprvé uvedena v říjnu roku 1985 v anglickém Watfordu a od té doby jí tleskali diváci nejenom po celé Evropě, ale také v Mexiku, Argentině, Austrálii, Izraeli, ve Spojených státech amerických, v Kanadě, na Novém Zélandu či v Severní Africe. Autor v ní bravurně využil klasického milostného trojúhelníku, kdy je pár přistižený při oboustranné manželské nevěře nucen čelit pomstě zhrzené manželky. Jak se s hněvem podvedené Marcii vypořádá při záletech nachytaná Jane? A jakou úlohu v tom sehraje neúspěšný herec Walter živící se momentálně jako malíř pokojů? 

České divadelní publikum si bude tuto komedii pamatovat především díky inscenaci pražského divadla Kalich, kde ústřední dvojici tvořili Jana Paulová (Marcia) a Pavel Zedníček (Walter). Představení mělo premiéru v roce 1994, hrálo se těžko uvěřitelných 22 let a dosáhlo stovek vyprodaných repríz. O to víc nás těší, že to bude právě Jana Paulová, která prostřednictvím svého milovaného Natěrače naváže už druhou režijní spolupráci s naší činohrou. Po její úspěšné adaptaci Gogolova Revizora se tentokrát můžete těšit na čistokrevnou situační komedii, kterou budete chtít vidět znovu a znovu.

Délka představení: 2 hodiny 10 minut, 1 přestávka

Podrobnější informace o festivalu naleznete v tomto článku.