Reklama

Čtvrtek 5. října 2023, svátek má Eliška, venku je 6.9 °C

Myška a medvěd na cestách

Myška a medvěd na cestách

Pro děti

Proběhlé termíny

Čtvrtek 16. 3. / 17:30
Pondělí 8. 5. / 15:00
Sobota 20. 5. / 15:00
Sobota 3. 6. / 15:00
Neděle 6. 8. / 15:00

Pořadatel: Kino Metropol

Místo konání: Kino Metropol, Sokolská 25, Olomouc

Vstupné: 150 Kč Koupit vstupenku

O akci

Upovídaná myška Celestina a její největší kamarád medvěd Ernest se vrací na plátna kin v novém veselém i napínavém dobrodružství.

Příběh se točí kolem Ernestových rozbitých houslí a cestě do jeho rodné země, kde k jejich překvapení zakázali všechnu hudbu.

I když jsou různě velcí, jeden je upovídaný a druhý místo povídání raději hraje na housle či harmoniku, jsou medvěd Ernest a myška Celestina nerozlučnými kamarády. Když se tak trochu i Celestininým přičiněním rozbijí Ernestovy zamilované housle, musí se vrátit do jeho rodné země Breptánie. Protože jen tam je dokáží opravit, je to totiž země hudbě a hudebníkům zaslíbená. Když však Ernest a Celestina do Breptánie navzdory všem překážkám dorazí, čeká je hodně nemilé překvapení. Něco se zásadně změnilo a pokazilo. Jakékoliv hraní na hudební nástroje nebo i jen pouhý zpěv jsou totiž v celé zemi zákonem zakázané a na dodržování tohoto nařízení dokonce dohlíží speciální policie! Ale Ernest a Celestina se tímto nesmyslem rozhodně nemíní řídit, zejména když se potkají s hrdinnými členy hudebního odboje. Společně se pokusí tuto nespravedlnost a nesmyslnost napravit, aby se do medvědí země vrátila nejen hudba ale i radost, kterou dokáže v každém probudit.