Reklama

Čtvrtek 28. října 2021, dnes je Den vzniku samostatného československého státu (1918), venku je 6 °C

Milan Kašuba: Když struny života zní

Milan Kašuba: Když struny života zní

Proběhlé termíny

Pátek 3. 9. / 18:00 - 20:00

Pořadatel: Art Rubikon

Místo konání: Art Rubikon, Dobnerova 24a, Olomouc

Vstupné: zdarma Koupit vstupenku

O akci

„Milan Kašuba - Když struny života zní“ - kniha, hudba, mluvené slovo
Úvodní slovo - Miroslav Klepáček, nakladatelství SURSUM
Host - Dáša Ubrová

Něco o knize
Kniha o Milanu Kašubovi, jazzmanu, pedagogovi JAMU a ZUŠ v Modřicích, brněnské osobnosti, která v loňském roce oslavila 80 let, vznikla coby pocta této výjimečné muzikantské osobnosti, jejiž život je spojen s historií nejen brněnské, české, ale i světové jazzové a swingové hudby.

Svou pedagogickou činností podporuje ve svých studentech lásku k hudbě, schopnost improvizace, kytarovou hru a hledání souvislostí mezi žánry. Promlouvá ke svým žákům s vlídností, humorem a životním moudrem.

Kniha se skládá z příspěvků jeho pracovních (původní povolání zlatník v brněnském Karatu), muzikantských (Smigmator, Lipa, Markovič, Borovec, Koubková, Kerndl, Bártek, Kořínek, Vondrák, Spilka a další), pedagogických kolegů, přátel a fotografií.

Součástí je i CD s několika autorskými nahrávkami Milana Kašuby, v jeho jedinečném a všeobecně vysoce uznávaném interpretačním provedení.

Je určena nejen pro skalní fanoušky jeho muzikantství, ale i pro mladou generaci, které může poskytnout širší pohled na historii hudby v Brně a jeho jazzovou a divadelní scénu, také nabídnout jiný úhel pohledu na životní postoje.