Reklama

Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka, venku je 6.4 °C

Mikrobiom a zdraví - ONLINE

Mikrobiom a zdraví - ONLINE

ONLINE

Proběhlé termíny

Středa 13. 10. / 17:00

Pořadatel: Fakultní nemocnice Olomouc

Místo konání: online,

O akci

Sedmý díl ze série debat odborníků z Fakultní nemocnice Olomouc. Tentokrát se dozvíte vše týkající se tématu mikrobiom a zdraví.

Mikrobiom – záhadný termín, který je v poslední době stále častěji a ve všech pádech skloňován v souvislosti se zdravím. Co si ale pod tímto laboratorně znějícím označením představit a proč mu vůbec věnovat pozornost nejen v další Ambulanci aktivního zdraví?

Pokud bychom přesné vysvětlení zjednodušili, mikrobiom je společenství všech mikroorganismů obývajících naše tělo. Jsou to převážně bakterie, bez jejichž aktivity by se nemohla uskutečnit řada životně důležitých procesů a které tak jsou pro naši existenci nezbytné. Může to být šokující informace, ale naše tělo hostí 10krát více těchto organismů než má svých vlastních buněk. Jsou-li v rovnováze, takřka o nich nevíme. S narušením rovnováhy přicházejí zdravotní problémy. Zažívací potíže jsou přitom to nejmenší. Nevalný stav mikrobiomu se může projevit i depresemi a chronickou únavou.

Svůj mikrobiom proto musíme mít rádi. Ale jak o něj správně pečovat? Jak můžeme ovlivnit jeho složení? A proč je pro zdravý mikrobiom téměř likvidační antibiotická léčba?

To je jen několik základních otázek, které v další Ambulanci aktivního zdraví položí ředitel FN Olomouc Roman Havlík svým hostům – přednostovi Ústavu mikrobiologie Milanu Kolářovi a přednostovi II. interní kliniky Ondřeji Urbanovi, který se do studia Ambulance AZ vrací po půl roce.

Webinář bude dostupný online na těchto webových stránkách