Reklama

Sobota 23. ledna 2021, svátek má Zdeněk, venku je 7.5 °C

POZOR! Vzhledem k mimořádným opatřením vlády se mnohé plánované akce ruší! Doporučujeme informovat se přímo u pořadatelů, zda dané akce proběhnou.

Lovci perel

Lovci perel

Pro děti

Pondělí 2. 3. 2020 - Sobota 30. 1. 2021 / 12:00

Pořadatel: Knihovna města Olomouce

Místo konání: Knihovna města Olomouce, nám. Republiky 1, Olomouc

O akci

Čtete rádi? Zapojte se do naší nové celoroční soutěže pro dětské čtenáře, která motivuje k četbě knih. Čtěte naše knihy, lovte s námi perly!

Jak hra funguje?
V knihovně se nacházejí knihy, které jsou na hřbetu označeny samolepkou (perlorodky).
Soutěžící nahlásí své jméno knihovnici, zvolí si přezdívku a dostane svůj sáček na sbírání perel. Potom již může vybírat z označených knih v knihovně tu, kterou si chce přečíst.
V knize najde čtenář hrací kartu s otázkami. Cílem je přečíst knihu a odpovědět na otázky související s jejím obsahem, což podporuje čtení s porozuměním a umožňuje dětem objevit nové pěkné knížky. Za každou knihu a správně zodpovězené otázky k ní získává čtenář perlu a tvoří tak náhrdelník. Navíc hrací karty obsahují dobrovolné otázky, které vedou k zamyšlení a vyjádření vlastního názoru.
Soutěž je určená dětským čtenářům registrovaným v Knihovně města Olomouce a probíhá v Oddělení pro děti a mládež KMOL, nám. Republiky 1, ve všední dny v době, kdy je oddělení otevřené od 1.3.2020 do 31.1.2021.
Nejlepší sběrači perel budou odměněni na konci soutěže.