Reklama

Sobota 25. května 2019, svátek má Viola, venku je 8.3 °C

LACO DECZI & CELULA NEW YORK

Koncert

Proběhlé termíny

Středa 22. 5. / 20:00

Pořadatel: Dvořákova Olomouc

Místo konání: Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc

Vstupné: vyprodáno Koupit vstupenku

O akci

Koncert v rámci 18. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Olomouc

Svérázný recesista Laco Deczi ve své hudbě klade hlavní důraz na bezprostřednost a pohotovou improvizaci. Od svého vstupu na profesionální hudební scénu před více než padesáti lety byl jejím „enfant terrible“ a punc výjimečnosti mu zůstal dodnes. Navzdory převládajícímu trendu intelektuálního, téměř akademicky ukázněného west coast jazzu, byly už Decziho amatérské bratislavské skupiny oddány explozivnímu hard bopu z opačného pobřeží Ameriky a on sám vyznával kult jeho tragicky zesnulého génia Clifforda Browna.
S nástupnickou vlastní skupinou Celula a po emigraci s její americkou podobou Celula New York dokázal poselství Brownovy trubky spojit do působivé symbiózy s elektrickou jazzrockovou fúzí Milese Davise, v jejímž duchu se odvíjí Decziho hudba až do současnosti.

Účinkují
Laco Deczi trubka
Jan Uvira klávesy
Michael Krásný basová kytara
Vaico Deczi bicí

Festival Dvořákova Olomouc
Mezinárodní hudební festival Dvořákova Olomouc je tradiční jarní hudební přehlídkou zejména artificiální hudby v Olomouci. Tradice festivalu se začala psát v roce 1950, kdy se uskutečnil první ročník pod názvem Hudební jaro. Od té doby festival několikrát změnil své jméno, pořadatele a zčásti i zaměření. Pod názvem Dvořákova Olomouc se pořádá od roku 2002. Více informací o letošním ročníku v článku →