Reklama

Pondělí 26. srpna 2019, svátek má Luděk, venku je 17.6 °C

Kráva v teleti

Kráva v teleti

Divadlo

Proběhlé termíny

Sobota 22. 6. / 19:00

Pořadatel: Divadlo na cucky

Místo konání: Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, Olomouc

Vstupné: 100 Kč Koupit vstupenku

O akci

Premiéra nové inscenace Dramatického studia SENior. Jevištní báseň s prvky loutkového divadla.

Básně Sylvie Plath se staly pro členky Dramatického studia SENior základem k objevování snů ukrytých v každé ženě; poodhalily vnitřní rozpolcenost autorky: žena, matka, manželka oplývající velkým darem vytvářet fascinující, silné a spalující básnické obrazy: „…vytrysklá krev je poezie a není k zastavení…“ Sylvia Plath (1932–1963)byla americká básnířka, neustále se zmítající v rozporu mezi uměleckou kariérou a manželským životem, se sklonem k hlubokým depresím. Život v domácnosti vnímala jako ubíjející stereotyp. Ve své poezii hledala smysl vlastní existence, hledala absolutní dokonalost. Dílo a svět slov – to bylo její poslání.

Dramatický kurz SENior je unikátní projekt Divadla na cucky. Senioři se v průběhu kurzu učí, jak rozeznít svůj hlas, rozvíjet tvořivost, setkávají se s taneční a pohybovou průpravou a dalšími oblastmi dramatického a slovesného umění, např. storytellingem, tvůrčím psaní apod. To vše s divadelní lektorkou a externími umělci. Po absolvování ročního kurzu pokračují zájemci v Dramatickém studiu SENior, kde se pod vedením profesionálních umělců věnují autorským projektům zakončeným veřejnou prezentací.

Režie: Dora Bouzková, Jana Jurkasová
Dramaturgie: Jana Jurkasová
Lektorská spolupráce: Jiřina Vacková
Výtvarná spolupráce: Jarmila Ketmanová

Hrají: Marta Cvoligová, Jarmila Ketmanová, Drahomíra Králíčková, Dana Kubisová, Jitka Kvapilová, Olga Kvapilová, Jana Přichystalová, Marcela Příhodová