Reklama

Čtvrtek 6. května 2021, svátek má Radoslav, venku je 7.1 °C

POZOR! Vzhledem k mimořádným opatřením vlády se mnohé plánované akce ruší! Doporučujeme informovat se přímo u pořadatelů, zda dané akce proběhnou.

Jean-Pierre Abraham: Maják - ONLINE

Jean-Pierre Abraham: Maják - ONLINE

ONLINE

Proběhlé termíny

Pondělí 3. 5. / 21:00

Pořadatel: Muzeum umění Olomouc

Místo konání: online,

O akci

Příběh o dobrovolné vyhoštěnosti, o síle počasí, o touze udržet světlo, příběh podobný naší současnosti spojí mansardu muzea s vyhlídkovou věží a průhledy do krajiny i vašich pokojů. Na pomezí divadla, filmu a hudební skladby tak bude natažen hodinový stroj mechanismu, kterým se denně při nejistých plavbách ujišťujeme o pobřeží.

Živý přenos audiovizuální kompozice z deníkových zápisků pro dva herce a hudbu začne v pondělí 3. května se soumrakem ve 21 hodin. 

Ar men je maják stojící v moři západně od Bretaně, je to kobka a domov dvou strážců, kteří každý den bez ustání uvádějí do chodu mechanismus světla, signální jazyk mořeplavců. Je to dějiště příběhu čpícího petrolejem, kamenná scéna nenápadných dramat, místo v hlavě, odkud se neodchází.

Jean-Pierre Abraham sloužil v této opuštěné věži mezi roky 1959–1964. V knize Ar-men popisuje půlroční strážení světla, pohyby počasí i moře, neustále se opakující a přitom nikdy stejné úkony strážců. Chtěl bych vidět člověka, který se rozhodl tohle postavit.

Akci můžete sledovat online zde.