Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 4.5 °C

POZOR! Vzhledem k mimořádným opatřením vlády se mnohé plánované akce ruší! Doporučujeme informovat se přímo u pořadatelů, zda dané akce proběhnou.

Jak voní obraz? - ONLINE

Jak voní obraz? - ONLINE

ONLINE

Proběhlé termíny

Pondělí 8. 3. / 18:00

Pořadatel: Muzeum umění Olomouc

Místo konání: online,

O akci

Online workshop s odbornicí na vůně Irenou Kozelskou.

Věděli jste, že se dá překládat do vůně? A to téměř cokoli? A že je to seriózní disciplína, která má své zákonitosti? A věděli jste, že se i obraz dá přeložit do vůně? Pokud o něčem takovém slyšíte poprvé, pak vás můžeme ujistit, že pro nás samotné to bylo překvapení. Ale funguje to! Pokud byste tedy chtěli vědět, jak se to dělá a zároveň si sami hned vyzkoušet, jak se překládá do vůně obraz od ceněného malíře Jana Knapa, který je ve stálé sbírce MUO, pak jste zvaní na online workshop s Irenou Kozelskou, která vám všechno ukáže a vysvětlí. Přenos zahájí krátký a zasvěcený výklad našeho kurátora Ladislava Daňka, po něm už otěže převezme naše lektorka Irena.

A co byste si měli připravit? Je to jednoduché: Čerstvě oloupanou pomerančovou kůru, karamelku, sůl a tužku z cedrového dřeva (nebo její varianty: podestýlku pro křečky či kousek borovicové kůry).

Na Facebooku Muzea umění se v pondělí ráno objeví odkaz, na kterém budete moct bez registrace sledovat náš živý přenos. Případné dotazy na upřesňující informace můžete předem zasílat na hrbek@muo.cz