Reklama

Středa 2. prosince 2020, svátek má Blanka, venku je -2.5 °C

POZOR! Vzhledem k mimořádným opatřením vlády se mnohé plánované akce ruší! Doporučujeme informovat se přímo u pořadatelů, zda dané akce proběhnou.

Interaktivní výstava iQLANDIA míří do OC Haná!

Interaktivní výstava iQLANDIA míří do OC Haná!

Pro děti

Proběhlé termíny

Čtvrtek 17. 9. - Středa 30. 9.

Pořadatel: OC Haná

Místo konání: OC Haná, Kafkova 1223/8, Olomouc

O akci

Putovní výstava science centra iQLANDIA Liberec obsahuje 14 exponátů, které jsou sestrojeny tak, abyste se mohli hravou a zábavnou formou dozvědět řadu zajímavých informací.

Jak někdy vlastní smysly klamou, lze zažít díky šesti velkoformátovým optickým klamům. Navíc si můžete vyzkoušet třeba jaké je to sedět na ostnech jako fakír, vystřelit si ze vzduchového děla nebo odhalit, jak vypadá 3D obtisk vaší ruky, hlavy nebo dokonce celého těla. Jedinečnost výstavy tedy spočívá v tom, že na rozdíl od běžných výstav, kde jsou exponáty doslova „nedotknutelné“, je zapotřebí s vystavenými objekty pracovat a takříkajíc jim „přijít na kloub“.

Edukativní a interaktivní výstava hledá nové formy vzdělávání a podněcuje zájem o vědu, techniku a přírodní obory. Každý exponát v sobě skrývá prvek pobavení, hry nebo objevitelského vzrušení. Celkový dojem z výstavy lze shrnout do věty: Poznání je zábava.