Reklama

Čtvrtek 12. prosince 2019, svátek má Simona, venku je 1.1 °C

Husitka a katolík spolu (ne)mluví o Vánocích

Divadlo

Proběhlé termíny

Pondělí 2. 12. / 17:00

Pořadatel: Divadlo na cucky

Místo konání: Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, Olomouc

Vstupné: 200 Kč Koupit vstupenku

O akci

Dialog o životě, víře, cestách a setkáních z různých úhlů pohledu.
Muž - žena, otec - bezdětná, katolík - husitka, jižní Morava – severní Čechy, terapeut na řešení zaměřený - terapeutka narativního směru, a další kontrasty; dotýkáme se témat, která nás rozdělují a rozhodně při tom nejsme zdvořile lhostejní.

MARTINA VIKTORIE KOPECKÁ
Farářka Církve československé husitské, psychoterapeutka a krizová interventka. Jen díky zaměstnání v korporátní firmě zjistila, co v životě dělat nechce a začala hledat svou vlastní cestu. Od roku 2013 je ve vedení Světové rady církví. Papež František ji vyznamenal medailí a pozval ji, na synodu ve Vatikánu. Učí se jezdit na kole. Píše blog „Deník farářky“, je jednou ze 33 „Velkých žen z malé země“, pije rum, a má ráda Mickey Mouse.

DAVID MACEK
Sociolog a terapeut, který vystudoval a přednášel ve Vatikánu, pečoval o umírající, doprovázel lichtenštejnská knížata, působil ve vrcholné politice, plánoval, kudy povedou silnice nebo vedl nadaci. V roce 2015 se začal přátelit s muslimy, uprchlíky a sudetskými Němci, inicioval vznik festivalu smíření Meeting Brno. Pořádáme ve spolupráci s Klubem Minerva 21.