Reklama

Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš, venku je 10.3 °C

Floracanis 2022

Floracanis 2022

Proběhlé termíny

Sobota 3. 9. - Neděle 4. 9.

Pořadatel: Výstaviště Flora

Místo konání: Výstaviště Flora, Olomouc

Vstupné: 100 / 50 Kč (děti do 15 let zdarma)

O akci

O víkendu 3. a 4. září se v areálu Výstaviště Flora Olomouc a v přilehlých Smetanových sadech koná 5. ročník Národní výstavy psů Floracanis. 

Návštěvníci na výstavě uvidí zhruba 2700 psů, kteří budou reprezentovat bezmála 300 psích plemen. Doprovázet je budou vystavovatelé ze šesti evropských zemí. Kromě jedinečné přehlídky psích krasavců se pořadatelé snaží celou akci co možná nejvíce přiblížit širšímu spektru návštěvníků, tedy nejen milovníkům psů. Výstava je tak zasazena do krásného prostředí Smetanových sadů a Rudolfovy aleje a spolu s bohatými doprovodnými programy pro děti i dospělé nabídne zábavu a potěšení mnoha návštěvníkům.

Doprovodné programy jsou zacílené především na děti, tematicky jsou zaměřené na chovatelství, lesnictví, ochranu přírody a myslivost.

K vidění bude rovněž zookoutek zoologické zahrady, ukázky vycvičených papoušků, králičí hop, záchranná stanice živočichů a také sokolníci se svými dravci. K dispozici bude také možnost jízdy na ponících, naučná stezka pro děti, dovedností soutěže, kvízy, doplňovačky, myslivecká a lesní pedagogika. Před restaurací Fontána v Rudolfově aleji zazní koncert lovecké hudby.

Akci doplňuje i bohatý prodej chovatelských a kynologických potřeb, krmiva, pamlsků a hraček vaše mazlíčky.

Podrobnější informace o akci naleznete na webových stránkách Floracanis.