Reklama

Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka, venku je -0.1 °C

Artklub: Podivný případ doktora Jekylla a pana Hydea

Artklub: Podivný případ doktora Jekylla a pana Hydea

Film

Proběhlé termíny

Pondělí 2. 10. / 20:00

Pořadatel: Kino Metropol

Místo konání: Kino Metropol, Sokolská 25, Olomouc

Vstupné: 150 Kč Koupit vstupenku

O akci

Dr. Henry Jekyll experimentuje s vědeckými prostředky, které odhalují skrytou, temnou stránku člověka, a osvobodí vraha ze svého nitra.

Dr. Henry Jekyll je inteligentní a pracovitý, ale zároveň upjatý a své práci oddaný vědec. Když ho jeho přítel sir George Carew vezme na představení, kde vystupuje smyslná slečna Gina, rozhodne se oblouzněný Jekyll, že od sebe oddělí dobré a špatné stránky člověka. Jeho snahy jsou úspěšné, a tak vzniká jeho zlé alter ego - pan Hyde. Když se doktor nekontrolovatelně mění z Jekylla na Hydea, hrozí nebezpečí.

Snímek Dr. Jekyll a pan Hyde Johna S. Robertsona, který mnozí považují za první velký americký horor, umožnil divadelní legendě Johnu Barrymoreovi předvést svůj první virtuózní výkon na filmovém plátně. Tato verze dr. Jekylla a pana Hydea, v níž se mísí kouzlo dávné kinematografie s ponurým naturalismem, je jednou z nejvěrnějších adaptací slavného Stevensonova příběhu, který vypráví o neúspěšných snahách vizionářského vědce odhalit lidská tajemství, jež se skrývají pod slupkou našich civilizovaných duší.