7000 km pěšky přes Chile
Přednáška
| Úterý 10. 2. 2026 / 18:00 |
Pořadatel: Kino Metropol
Místo konání: Kino Metropol, Sokolská 25, Olomouc
Vstupné: 250 Kč Koupit vstupenku
O akci
Tohle není přednáška o turistice. Je to příběh o svobodě, přátelství a cestě, která člověka změní. Přijďte si poslechnout syrové dobrodružství ze země, kde končí svět.
Tři různé vzdálenosti – 7000 km, 3900 km a 3333 km. Tři různé životní osudy – pražský floutek v růžové košili, věřící učitel na křesťanské škole a pankáč z vesnice, který nic neplánuje. A přesto je spojila jedna vášeň a jeden velký společný příběh o dlouhé pěší cestě na konec světa – na nejjižnější bod jihoamerické pevniny.
Jedna z nejdelších a nejrozmanitějších zemí světa se jim otevřela v celé své divoké kráse: vyprahlá poušť Atacama, vysoké Andy, vulkanická pustina, nepropustné lesy či nekonečná patagonská step. Brodili divoké řeky, propadali se do bažin, sníh jim sahal po pás a vítr z ledovců bičoval jejich zarostlé tváře. Zažili mnoho milých setkání s místními, ale také skončili v policejní cele a jindy na ně mířil farmář svou pistolí.

