Kalendář akcí: DNES (Úterý 1. 7. 2025)

Kapelo, hraj
DNES / 17:30
Kino Metropol
Dojemná komedie uvedená v Cannes představuje příběh dvou bratrů, kteří k sobě díky společné vášni hledají cestu.
Vstupné: 160 Kč

28 let poté
DNES / 20:00
Kino Metropol
Cenou Akademie® oceněný režisér Danny Boyle a na Cenu Akademie® nominovaný scénárista Alex Garland se znovu setkávají ve filmu 28 let poté.
Vstupné: 160 Kč

Søren Dahlgaard, Jakub Janovský: Game Owner
3. 4. - 3. 7.
Telegraph
Výstava Game Owner představuje dialog mezi uměleckými přístupy dánského umělce Sørena Dahlgaarda a českého umělce Jakuba Janovského.
Vstupné: 50 Kč

Simona Vojtěšková: Luční povídky
9. 6. - 19. 7.
Art Rubikon
Výstava obrazů výtvarnice Simony Vojtěškové.

Na prahu dospělosti
3. 6. - 25. 7.
Galerie Mona Lisa
Výstava obrazů a fotografií Jana Saudka "Na prahu dospělosti" bude otevřena od 3.6.2025, tentokrát bez vernisáže.

Rostislav Osička: Návrat do mé Olomouce
23. 6. - 30. 7.
Galerie Rubikon
Malíř, básník a legenda českého boxu Rostislav Osička se po letech vrací do Olomouce.

Kvízujeme s Garfieldem
1. 7. - 31. 7.
Pobočka Brněnská
Vědomostní kvíz ve dvou obtížnostech pro děti o zrzavém komiksovém hrdinovi.

Zdeněk Adámek: Hrad Šternberk ve 4 ročních obdobích
29. 3. - 24. 8.
Hrad Šternberk
Výstava fotografií šternberského fotografa a grafika pana Zdeňka Adámka nazvaná Hrad Šternberk ve 4 ročních obdobích.
Vstupné: 60 Kč

Výstava prací členů VSMO
1. 7. - 28. 8.
Pobočka Holice
Výstava prací aktivních členů Fotografické sekce Vlastivědné společnosti muzejní v Olomouci.

Devět malých zahradníků
1. 7. - 29. 8.
Pobočka Jungmannova
Putovní výstava ilustrací Vojtěcha Šedy z knížky Kláry Smolíkové Devět malých zahradníků: Rok ve školní zahradě.

Leseland DDR
9. 6. - 29. 8.
Vědecká knihovna v Olomouci
Výstava je příspěvkem ke kulturním dějinám diktatury SED a zároveň pobídkou pro mladé i starší, aby (znovu) prozkoumali dějiny NDR v zrcadle její literatury.

250 let s vámi. Vědecká knihovna v Olomouci jako veřejná knihovna (1775–2025)
14. 5. - 29. 8.
Červený kostel
Expozice představí formou výstavních panelů, kombinujících text a obraz, vývoj významné moravské, olomoucké instituce v posledních 250 letech její existence.

Výstava slabozraké fotografky Hany Juříkové
30. 6. - 31. 8.
Pobočka Brněnská
Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR zve na výstavu fotografií slabozraké autorky Hany Juříkové.