Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa, venku je 13.8 °C

Zora slaví po sedmi letech medaili

29.5.2017

Házenkářky DHK ZORA Olomouc zvítězily v sérii o bronz ve druhém ostravském zápase 21:17 a po vítězství 2:1 vybojovaly po sedmi letech bronzové medaile. V sobotu Hanačky padly 16:20 a Sokol srovnal stav série, v neděli ale urvala Bělkova děvčata vítězství a vrátila se z Ostravy s medailemi. Jan Bělka a jeho realizační tým, který u družstva končí, se tak loučí medailovým ziskem.

Obrana Zory ve druhém utkání v hale Sarezy v Porubě. Hanačky dokázaly vybojovat bronz. Obrana Zory ve druhém utkání v hale Sarezy v Porubě. Hanačky dokázaly vybojovat bronz. Foto: www.hazenaporuba.cz

Olomoucké házenkářky jely do Ostravy s vedením 1:0 z Olomouce, ale už v sobotu dokázala Poruba stav série srovnat, když vyhrála 20:16, byť Zora ještě v poločase držela nadějné vedení 9:8.
"Nevyšel nám druhý poločas a to hlavně v útočné fázi. Špatně hrály hlavně krajní spojky, snad se z toho vyspí a v neděli podají lepší výkon. Poruba velmi dobře bránila a dobře zachytala i gólmanka Roháčková. Věřím, že ve třetím utkání podáme lepší výkon," říkal po sobotním utkání trenér Zory Jan Bělka.
"Konečně jsem byl spokojený s nasazením v obraně, které bylo základem našeho vítězství. Na tom budeme chtít náš výkon postavit i v neděli. Mrzí mě jen hodně zahozených šancí, rozhodla ale naše výborná obrana," hodnotil druhý duel série kouč Poruby Peter Olšavský.

Bronzová radost. DHK ZORA Olomouc porazila v neděli Porubu a vybojovala třetí místo v českém play-off. Bronzová radost. DHK ZORA Olomouc porazila v neděli Porubu a vybojovala třetí místo v českém play-off. Foto: www.hazenaporuba.cz

Ve třetím utkání se tedy hrálo o všechno, vítěz bral bronz. Zoře opět vyšel první poločas, ale ještě o trochu lépe než v sobotu. Vedla 12:8. Klíčovým aspektem v utkání se ukázalo neproměňování šancí. Zatímco bojovná Olomouc využívala chyb v obraně Ostravanek, domácí hráčky se trápily v koncovce. Díky tomu se Hanačky na začátku druhého poločasu dostaly do sedmibrankového vedení, které pak ve zbytku utkání už udržely. V závěru svítilo na ukazateli skóre 21:17 pro DHK ZORA Olomouc.
"Jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Pro mě je to taková rozlučka od holek, protože od nové sezony už u A-týmu působit nebudu a tohle byl nejhezčí dárek. Myslím si, že jsme si to svým nasazením a bojovností zasloužili, byli jsme o krůček lepší, přičemž to byl také zápas brankářky Lucky Raškové, která chytala skvěle. Ještě tři minuty před koncem jsem ale nevěřil, i když jsme vedli o čtyři branky, ale nakonec se nám to povedlo," řekl k vítězství loučící se trenér Jan Bělka.

Sokol Poruba - DHK ZORA Olomouc 1:2

Sobota 27. 5. 2017 druhý zápas:
DHC Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc 20:16 (8:9)

Nejvíce branek: Polášková 5/2, Marčíková 4/1, Šviráková 3/1 – Severová 4, Kubáčková 3, Fryčáková 2, Jansová 2/2, Gebre Selassie 2. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/2. Vyloučení: 6:5. Diváci: 258. Stav série: 1:1.

Neděle 28. 5. 2017 třetí zápas:
Sokol Poruba - Zora Olomouc 17:21 (8:12)

Nejvíce branek: Minarčíková 4/1, Polášková 3/2, Konečná 3 - Jansová 4/3, Salčáková 4, Kubáčková 3, T. Frýčáková 3. Rozhodčí: Fkala, Mohyla. Diváků: 468. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3. Vyloučení: 0 - 3. Konečný stav série: 1:2.