Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 9 °C

Zora oplatila Trenčínu jarní domácí porážku

25.9.2017

Házenkářky DHK ZORA Olomouc zvládly za plný bodový zisk utkání na palubovce Trenčína. Slovenky na jaře překvapivou výhrou málem sebraly Zoře play-off, v podzimním duelu se Olomouc probudila před koncem první půle, ve druhé dominovala, ale v závěru nechala AS zdramatizovat duel. Nakonec vyhrál DHK o gól 27:26 a v tabulce je nyní na 5. místě.

Házenkářky DHK ZORA Olomouc vyhrály v Trenčíně těsně 27:26. Házenkářky DHK ZORA Olomouc vyhrály v Trenčíně těsně 27:26. Foto: www.facebook.com/AS-Trenčín-hádzaná

Nejvyrovnanější souboj programu Mol ligy sledovali diváci v Trenčíně. Házenkářky Olomouce tam vydolovaly dva body za nejtěsnější možnou výhru poměrem 27:26. V prvním poločase měly dlouho navrch domácí hráčky, vedly 9:6, 11:9. Před poločasem ale Olomouc manko dotáhla, a do druhého poločasu se tak vstupovalo za nerozhodného stavu.
"Celý první poločas jsme dotahovali tří až čtyřbrankový náskok soupeře. Nedařilo se nám v postupném útoku při zakončení a také jsme vyprodukovali několik chyb, které soupeř trestal brankami z rychlého útoku," hodnotil první půli kouč Zory Jan Hegar.
Ve druhé půli už držely otěže zápasu hráčky Zory. Ve 40. minutě vedly 21:15 a zdálo se, že utkání dokáží bezpečně dovézt k vítězství. Domácí ale byly proti. Mocným finišem se dotáhly na 25:26, vyrovnat ale nedokázaly. Dvacet vteřin před koncem završila skóre na stavu 26:27 domácí Takáčová.
"Od začátku druhé půle jsme výborně bránili a zpřesnili útočnou hru. Během 15 minut jsme si dokázali vypracovat až šestibrankové vedení. Ještě 10 minut před koncem jsme vedli o 4 branky. V posledních deseti minutách jsme odehráli šest minut v oslabení a ten soupeř využil téměř k obratu v utkání. Nakonec se nám podařilo bojovným výkonem celého družstva oba body obhájit. Pochvalu zaslouží celé družstvo za kolektivní výkon a bojovnost," dodal k utkání Hegar.
MOL liga má nyní reprezentační pauzu, Zora pak hraje doma 7. října od 17:30 se Sokolem Písek.

HK AS Trenčín – DHK Zora Olomouc 26:27 (14:14)

Rozhodčí: Gabiš, Veselka (oba SR) / 140 diváků / 7m hody: 5/4 – 2/2 / vyloučení: 4–6.

Sestavy a branky:
HK AS Trenčín: Hanzaíková, Rehušová – Takáčová 5, Žitňanová, Mesárošová, Jašková, Zemanovičová 1, Ušiaková 4, A. Kostelná 8/3, Bačíková, Hanulíková 1, Pastorková 4, Gróňová, Nejedlíková 1, E, Rajnohová 2/1.
Trenér: Michal HRADIL

DHK Zora Olomouc: Rašková,Polášková – Hurychová, Růžičková 5/1, Kapsová 4, Jansová 2, Sovová, Hvostaľová, Kašpárková, Salčáková 1 V. Fryčáková 3, Krajčovičová, Severová 2, Kubáčková 2, Gajdošíková 1/1, T. Fryčáková 7.
Trenér: Jan HEGAR