Neděle 24. září 2017, venku je 11.5 °C

Svátek má Jaromír

Sigma ztratila vedení v Žilině a rozstřílela Troubky

6.7.2017

Fotbalisté Sigmy Olomouc hráli ve středu dva přípravné duely. V Žilině nastoupilo jádro týmu, které remizovalo 3:3, když v poločase vedli Hanáci 3:0 a o výhru přišli až v závěrečné čtvrthodině. Širší kádr nastoupil k výročí dvaceti let od povodní v Troubkách a domácí nešetřil, když zvítězil 8:0.

V prvním poločase vlétla Sigma do duelu jako uragán a vedla 3:0. V prvním poločase vlétla Sigma do duelu jako uragán a vedla 3:0. Foto: www.sigmafotbal.cz

Olomouc nastoupila v Žilině bez několika lehce zraněných hráčů, chyběli Sladký, Polom, Obročník, Linhart, Chorý. Pro domácí "Šošony" bylo utkání generálkou na předkolo Ligy mistrů, které hrají s dánskou Kodaní.
Sigma vstoupila do utkání výborně. Ze dvou rohových kopů se ještě neprosadila, ale v 10. minutě vedla po technické střele Pavla Moulise. Domácí tým byl brankou zaskočený, Hanáci nepouštěli Žilinu do kombinace a ve 27. minutě navýšili vedení, když svoji střeleckou pohotovost aktivoval při rohovém kopu Jakub Plšek. Hráč, který v týdnu prodloužil v Sigmě smlouvu do roku 2019.
O dvě minuty později sudí odpískali ve prospěch Sigmy pokutový kop a ten proměnil Bidje Manzia, v poločasu se šlo do kabin za stavu 0:3 pro Olomouc.
"První půlhodina pro nás byla vynikající, nadstandardní. Byli jsme aktivní i efektivní, dali jsme tři branky, nepouštěli jsme domácí do útoku. Pak nás dvakrát, třikrát chytili a začali být silní na míči. Ale do poločasu jsme to zvládli," řekl pro sigmafotbal.cz trenér Václav Jílek.

Lukáš Buchvaldek bojuje v sestavě o místo podhrotového útočníka. Lukáš Buchvaldek bojuje v sestavě o místo podhrotového útočníka. Foto: www.sigmafotbal.cz

Ve druhé půli poslal domácí kouč Gula na hřiště moldavského záložníka Cociuce a na hrot Afričana Otubanja, kteří oživili hru Žiliny. První dvě šance kapitán Škvarka ještě neproměnil, Reichl chytil hlavičku Cociuce, který neproměnil ani přímý kop z nadějné vzdálenosti.
Když se zdálo, že Sigma tlak Śošonů ustála, nepohlídala si náběh Polievky za obranu a přišlo první snížení. Olomouc mohla rozhodnout, Manzia utekl obraně domácích, ale nepřekonal Mandouse. A domácí se díky Otubanjovi dostali na rozdíl jedné branky. Stejný hráč pak našel centr na první tyči a v 85. minutě srovnal na 3:3.
"Pro diváky to muselo být zajímavé, viděli šest branek. Druhou půli jsme chtěli hrát aktivně, ale soupeř prostřídal, je vidět, že je v přípravě někde jinde. Kluci to odmakali, v závěru soupeř snížil a pak i srovnal. My jsme mohli dát dvakrát na 4:1, v závěru jsme ale mohli i prohrát. Pro nás velmi poučný zápas do budoucna," dodal ke druhé půli trenér Jílek.

Středeční přípravné duely Sigmy Olomouc - statistiky

MŠK Žilina – SK Sigma Olomouc 3:3 (0:3)

Branky: 80. a 85 Otubanjo, 76. Polievka11. Moulis, 27. Plšek, 29. (pen.) Manzia.

MŠK: Mandous - Vallo (83. Michlík), Vavro, Králik (59. Kaša), Holúbek (32. Hancko) - Káčer, Diaz (46. Cociuc), Škvarka (70. Mráz) - Špalek, Sheidaev (46. Otubanjo), Jankauskas (70. Polievka). Trenér: Adrian Gula.