Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 4.6 °C

Sigma zdolala kyperskou Omonii dvěma proměněnými penaltami Chorého

23.7.2017

Druhý zápas polského soustředění odehrál SK Sigma Olomouc proti loni pátému celku nejvyšší kyperské soutěže Omonia Nikósie. Zápas se kvůli marodce kyperského týmu hrál jen 2x 35 minut. Hanáci rozhodli o výhře ve druhé půli, ve které rozhodl dvěma proměněnými penaltami po faulech na Kalvacha a Poloma Tomáš Chorý.

Tomáš Chorý proměnil s jistotou obě penalty v duelu s Omonií Nikósie. Tomáš Chorý proměnil s jistotou obě penalty v duelu s Omonií Nikósie. Foto: www.sigmafotbal.cz

Sigma nastoupila do utkání s Reichlem v brance, který v ní zůstal celé utkání, jinak protočil trenér Jílek v poločase téměř kompletní sestavu. Jen Radakovič hrál celý zápas, první poločas na defenzivním štítu, druhý na stoper. Ani do jednoho utkání v Opalenici nezasáhl Michal Obročník.
V první půli měl výbornou šanci Sigmy Olomouc Michal Vepřek. Jakub Plšek vysunul za obranu Šimona Faltu, ten posunul doleva na Vepřka, který zakončil do tyčky. U dorážky byl včas Zdeněk Linhart, obránci Omonie jej však včas zablokovali. Soupeř měl jednu příležitost, když po centru na vzdálenější tyč nedokázal útočník Omonie srovnat volej mezi tyče Reichlovy branky. Poločas tak skončil 0:0.

Srbský obránce Uroš Radakovič by měl být základním stavebním kamenem olomoucké defenzívy. Srbský obránce Uroš Radakovič by měl být základním stavebním kamenem olomoucké defenzívy. Foto: www.sigmafotbal.cz

Druhý poločas začal povedenou akcí po ose Buchvaldek - Hála, zakončoval Tomáš Chorý, brankář Nikósie byl u tyče včas a střelu olomouckého kanonýra chytil. Hned v další akci vysunul Sladký Kalvacha, který si nejdříve šikovně obskočil bránícího hráče, pokryl si v pokutovém území míč a po ataku soupeře šel k zemi. Rozhodčí odpískal pokutový kop, který na jistotu, ranou doprostřed branky proměnil Tomáš Chorý.
Kyperský soupeř odpověděl středou z dálky, která o metr minula šibenici olomoucké branky. V 70. minutě si odražený míč po rohovém kopu zpracoval šikovně Antonio Romera, protáhl se do šestnáctky a centrem hledal spoluhráče v pokutovém území. Jeden z kyperských obránců fauloval na brankové čáře Romana Poloma a sudí písknul druhou penaltu. Opět ji kopal Tomáš Chorý a tentokrát mířil k tyči, 2:0. Sigma tak porazila celek Omonia Nikósie 2:0.
"Asi vlivem těch okolností, dohodování o přeložení výkopu a času utkání, to možná bylo takové trošku podrážděnější v některých situacích, my i soupeř. Myslím si, že to nebyl úplně pohledný zápas. Na druhou stranu soupeř nějakou kvalitu má a dokázali jsme ho porazit, takže s tím jsem spokojený,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek pro sigmafotbal.cz
Příští týden už startují Hanáci v HET lize. 30.7. nastoupí od 17:00 v Mladé Boleslavi.

AC Omonia Nicosia – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:0)

SK Sigma: 1. poločas: Reichl - Zahradníček, Škerle, Jemelka, Vepřek - Moulis, Houska, Radakovic, Plšek, Falta – Linhart.
2.poločas: Reichl - Sladký, Radakovič, Polom, Hála - Manzia, Romera, Kalvach, Texl, Buchvaldek – Chorý. Trenér: Václav Jílek.