Neděle 24. září 2017, venku je 11.5 °C

Svátek má Jaromír

Sigma vyhrála v polských Gliwicích

9.7.2017

Fotbalisté SK Sigma Olomouc dokázali zvítězit na půdě celku polské Ekstraklasy Piastu Gliwice 2:1. Hanáci v poločase prohrávali 0:1, ve druhé části dokázali duel díky trefám Zahradníčka a Surzyna otočit.

Obránce Sigmy Olomouc Jan Štěrba se snaží sebrat míč útočníkovi Piastu Gliwice. Obránce Sigmy Olomouc Jan Štěrba se snaží sebrat míč útočníkovi Piastu Gliwice. Foto: www.sigmafotbal.cz

V olomoucké sestavě chyběli pro lehčí zdravotní potíže Martin Sladký, Martin Hála, Jakub Plšek, Tomáš Chorý, Roman Polom, Michal Obročník a Jiří Texl a také dlouhodobí marodi Štěpán Spurný a Václav Vašíček. S týmem stejně jako ve středu do Žiliny cestoval pravý obránce Michal Surzyn.
 V Gliwicích Hanáci nezačali špatně, ale po čtvrthodince hry inkasovali z brejku, když se trefil Bukata. A museli dohánět. V 17. minutě Moulis z přímého kopu těsně přestřelil. Po půlhodině hry byl v dobré pozici Vepřek, ale jeho střelu zblokoval protihráč. V závěru poločasu si domácí brankář poradil se střelou Linharta. „V prvním poločase bylo vidět, že jsme tahali nohy, únava po středečním utkání i tom cestování se trošku projevily. Dostávali jsme se do toho hodně pomalu, první poločas nebyl dobrý,“ zhodnotil pro klubový web sigmafotbal.cz první poločas kouč Sigmy Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc vyhrál na hřišti Piastu Gliwice 2:1 díky trefám Tomáše Zahradníčka a Michala Surzyna. SK Sigma Olomouc vyhrál na hřišti Piastu Gliwice 2:1 díky trefám Tomáše Zahradníčka a Michala Surzyna. Foto: www.sigmafotbal.cz

Ve druhém poločase Hanáci zlepšili hru a tlak postupně přinesl dva gólové plody. Po hodině hry ještě neuspěl Romero, ránu Kalvacha pak srazila obrana na roh. V 71. minutě vyboxoval brankář Piastu bombu Zahradníčka zblízka. O minutu později už bylo vyrovnáno. Po rychlém protiútoku trefil krásně k pravé tyči Zahradníček – 1:1. A dvanáct minut před koncem šla Sigma do vedení. Bylo to po akci krajních obránců. Jemelka nacentroval zleva a na zadní tyčce zakončil z voleje Surzyn – 1:2. V 85.minutě bylo blízko k třetí brance, Zahradníček trefil z přímého kopu břevno nad pravou šibenicí. Ve druhém poločase, kdy soupeř také vystřídal, jsme byli jasně lepší a zaslouženě jsme utkání otočili a zvítězili,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Václav Jílek.