Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 4.9 °C

Sigma dala pět branek Karviné a má další vítězství

16.9.2017

Autor: vyk

Fotbalisté Olomouc pokračují v dobrých výkonech. V Karviné dali 5 branek, vyhráli 5:3 a vezou tři body, nyní jich mají na kontě už 14. Oba kluby se musely obejít bez svých důležitých hrotových útočníků, na straně Sigmy Olomouc scházel Tomáš Chorý, který si zranil koleno v zápase se Slavií, a Karviné scházel zraněný Tomáš Wágner. To však nijak neovlivnilo střelecké schopnosti obou týmu, čehož je důkazem konečné hokejové skóre 3:5.

Sigma Olomouc se v Karviné radovala z gólu celkem pětkrát. Dvakrát se trefil Tomáš Zahradníček. Sigma Olomouc se v Karviné radovala z gólu celkem pětkrát. Dvakrát se trefil Tomáš Zahradníček. Foto: ČTK/Jaroslav Ožana

Trenér Jílek vyřešil dilema s nahrazením Chorého na hrotu vysunutím Jakuba Plška do útoku. Sigma do zápasu vstoupila úspěšně, když se hned ve 2. minutě po centru Jakuba Plška z levé strany míč dostal do vápna a po několika odrazech se dostal k Zahradníčkovi, který si s touto situací chladnokrevně poradil, a Sigma šla do vedení 1:0.
V 10. minutě po chybné spolupráci karvinské obrany, ve které hrál hlavní roli gólman Berkovec a zkušený stoper Košťál, si karvinský stoper špatně zpracoval přihrávku od Berkovce. "Odskočil mi balón a dobře mě dopresovali, jednoznačně moje chyba," vzal Pavel Košťál chybu na sebe. Následně mu Jakub Plšek odebral míč a vstřelil druhý gól Sigmy. "Chtěl jsem ještě nahrávat Texlovi, ale rozmyslel jsem se, že míč uklidím k tyči a povedlo se," vyhodnotil situaci Jakub Plšek.
Domácí trenér Weber na tuto situaci zareagoval ve 22. minutě střídáním, kdy ze hřiště odešel Kalabiška a na hřiště přišel Eismann.
První střely na branku se Karviná dočkala v 31. minutě, kdy z hranice vápna zkoušel své štěstí Letič, ale brankář Buchta si se střelou poradil i přesto, že střela byla nepříjemně tečována Jemelkou.
V 33. minutě se Olomouc po krásné kombinaci Texla a Zahradníčka dostala do velké šance, když druhý jmenovaný vybídl dloubáčkem Texla a ten minul těsně pravou tyč domácí branky.
Ve 40. minutě se domácí dožadovali odpískání penalty, když se po chybě gólmana Buchty, který neudržel míč v rukavicích, dostal ke střele střídající Eismann, který nastřelil záložníka Sigmy Housku, ale pouze do těla a ne do ruky jak se domnívali karvinští.
Karviná se po třech zápasech dočkala vstřeleného gólu, když už v nastavení prvního poločasu po standardní situaci, která se rozehrávala skoro z půlky hřiště, přišel centr do vápna, kde neubránil Texl domácího Košťála a ten míč sklepl na Budínského, který vstřelil Sigmě gól do šatny a snížil na 1:2.

Jakub Plšek nastoupil na hrotu útoku místo zraněného Tomáše Chorého a byl to záskok povedený. Ofenzíva Hanáků šlapala dobře... Jakub Plšek nastoupil na hrotu útoku místo zraněného Tomáše Chorého a byl to záskok povedený. Ofenzíva Hanáků šlapala dobře... Foto: ČTK/Jaroslav Ožana

Do druhého poločasu vstoupila aktivněji olomoucká Sigma a ve 46. minutě se k centru z levé strany dostal Falta a vybídl ke skórování Sladkého, který měl však míč na dlouhou nohu a nepodařilo se mu pořádně zakončit.
V 51. minutě zahrávali domácí roh a na centrovaný míč si naběhl Panák, který svým čtvrtým ligovým gólem vyrovnal na 2:2, když přesnou hlavičkou zakončil míč do levého horního rohu hostující brány.
Domácí byli po vyrovnávací brance při chuti a v 55. minutě po centru Janečky se dostal k míči Ramirez, který vystřídal v poločase Štěpanovského, ale Buchta jeho střelu vytěsnil na roh.
Sigma šla zpátky do vedení v 68. minutě dobrou kombinací na pravé straně hřiště, do které se zapojilo několik hráčů Sigmy. V konečné fázi byl střídající Obročník, který za pomoci teči hostujícího obránce naservíroval míč Faltovi, a ten vstřelil svůj třetí gól v sezóně, a hosté šli do vedení 2:3.
Olomouc navýšila svůj náskok v 75. minutě. V hlavní roli byl hostující záložník Houska, který si udělal ze tří obránců domácích „dobrý den“ a za pomocí několika tečí prošel skrz vápno a na tabuli svítilo 2:4 pro hosty. "Hodně štěstí, že ke mně míč propadl, měl jsem prostě štěstí," prohlásil autor branky David Houska.
Po nešikovném naskočení Radakoviče na záda Ramireze ve vápně Sigmy dostali hosté možnost v 80. minutě zahrávat pokutový kop. K míči se postavil Budínský a svým druhým gólem v zápase snížil na 3:4.
Uklidnění na straně Sigmy nastalo v 89. minutě, kdy došlo k faulu na půlce hřiště, rozhodčí Příhoda nechal výhodu a Sigma mohla jít do rychlého brejku, který vedl Plšek následovaný Zahradníčkem. Plšek se rozhodl celou akci zakončit sám, domácí gólman Berkovec střelu vyrazil, ale pouze k Zahradníčkovi, který celou akci dokončil a stanovil konečné skóre na 3:5.
Sigma se tímto vítězstvím dostala na průběžné druhé místo fotbalové HET ligy "Nečekali jsme, že budeme takhle vysoko, ale jsme na vítězné vlně a jsme rádi, že ji držíme dál," prohlásil muž nejhezčí akce zápasu David Houska.
"Dnes vyhrál soupeř, který byl lepší, byl lepší s míčem i v pohybu na hřišti. Vrátili jsme se do zápasu zarputilostí a vyrovnali jsme na 2:2. Chtěli jsme něco udělat, vystřídali jsme kraje a měli jsme na těchto postech být dominantní, ale nebylo tomu tak. Mrzí mě hlavně druhý a třetí gól, které jsme inkasovali kvůli naší nesoučinnosti," zhodnotil po zápase domácí trenér Jozef Weber.
"Vstup jsme měli dobrý, ale inkasovali jsme tři branky ze tří standardek, takže jsme si zápas zbytečně zkomplikovali. Že jsme druzí v lize, beru jako průběžný stav, ale vážím si toho," zhodnotil duel trenér SK Sigma Olomouc Václav Jílek.

MFK OKD Karviná3:5SK Sigma Olomouc
(1:2)
Branky:45. a 81. z pen. Budínský, 51. Panák - 2. a 89. Zahradníček, 10. Plšek, 68. Falta, 75. Houska.
Rozhodčí:Příhoda - Moláček, Hrabovský
ŽK:Janečka, Eisman - Jemelka.
Diváků:3 186.
Sestava MFK OKD Karviná:Berkovec - Moravec, Košťál, Hošek, Letič - Šisler (73. Čolič), Janečka - Štepanovský (46. Ramirez), Budínský, Kalabiška (22. Eismann) - Panák. Trenér: Weber.
Sestava SK Sigma Olomouc:Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (90. Hála), Houska, Texl (62. Obročník), Kalvach, Falta (84. Moulis) - Plšek. Trenér: Jílek.

Jídelny Risto

Katalog firem » Restaurace, stravování » Jídelny, závodní stravování

PROVOZUJEME - kantýny - samoobslužné jídelny ​ ZAJIŠŤUJEME - korporátní, firemní a závodní stravování - rozvoz jídel - občerstvení - catering