Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch, venku je 8.8 °C

Sigma vydolovala z vodní bitvy v Ústí nad Labem bod

14.5.2017

Fotbalisté SK Sigma Olomouc uhráli na půdě Ústí nad Labem v utkání 28. kola Fortuna národní ligy bod za remízu 2:2. Domácí Arma na po bouřce velmi podmáčeném terénu na hranici regulérnosti vedla brankou Zemana, hosté otočili trefami debutanta Ambruzka a Sladkého, domácí tým srovnal po hodině hry na konečných 2:2.

Sigma musela řešit změny v sestavě a vodní terén v Ústí, ale poradila si a odvezla si bod. Sigma musela řešit změny v sestavě a vodní terén v Ústí, ale poradila si a odvezla si bod. Foto: www.sigmafotbal.cz

Sigma avizovala, že nastoupí i kvůli absencím s obměněnou sestavou. V brance nastoupil Reichl, v obraně na pravém beku Sladký a Štěrba na stoperu, v záloze mladíci Antl, Ambrozek a Vichta. Na hrot se vrátil Tomáš Chorý.
Před zápasem v Ústí nad Labem trávník silně zkropila bouřka, rozhodčí sice uznal terén za způsobilý, ale ten byl míst nehratelný, míč se zastavoval v kalužích vody a hrálo se spíše o metry než po zemi...
První možnost měli hosté, když debutant Jan Amrbozek dobře presoval a míč se od něj odrazil těsně vedle tyčky. Do vedení šla ale Arma. Centr "olomouckého" Pavla Moulise poslal za záda Reichla Zeman.
Téměř o osm minut později měl na nohou další brankovou příležitost Jindráček, ale ten zblízka svatyni Olomouce minul. Následně už otěže duelu převzali olomoučtí fotbalisté. Ve 27. minutě se Jan Ambrozek zakončil gólově po přiťuknutí Tomáše Chorého a z velkého vápna překonal Tvrdoně. Přibližně po deseti minutách navýšil vedení Sigmy Martin Sladký, který prostřelil svou dělovkou vše, co mu stálo v cestě.
V závěru poločasu ještě přišla Sigma o Jana Štěrbu, který musel po faulu a úderu do hlavy odjet na vyšetření do nemocnice.

Gólová radost. Debut oslavil Jan Ambrozek první brankou. Mezi gratulanty byl i nahrávač Tomáš Chorý. Gólová radost. Debut oslavil Jan Ambrozek první brankou. Mezi gratulanty byl i nahrávač Tomáš Chorý. Foto: www.sigmafotbal.cz

Druhý poločas mohl začít lépe pro hosty, když se čerstvý Jakub Yunis (střídal Tomáše Chorého) ujal míče a trefil se do černého, avšak branka nebyla pro odmávaný ofsajd uznána. Michal Zeman mohl vstřelit svou druhou branku ve dvaapadesáté minutě, hlavou ale trefil břevno.
Gól v podání Zemana padl po hodině hry. Domácí fotbalista po centru Giliána vyrovnal skóre na 2:2. Nepříjemná situace pro svěřence Jiřího Skály nastala v 81. minutě, jelikož kapitán Army Jan Peterka obdržel druhou žlutou kartu za faul na Jana Ambrozka a tudíž následovala karta červená. Sigma mohla přesilovku využít, obrovskou šanci měl v 88. minutě David Houska, ale zblízka minul. Sigma tak odvezla z těžkého utkání v Ústí nad Labem bod.

Václav Jílek: "Jsem velmi spokojený s výkonem hráčů, kteří běžně nehrají"
"Myslím si, že se jednalo o zaslouženou dělbu bodů, ale já osobně jsem rád, že jsme druhý poločas dohráli důstojně. Měli jsme v zápase hodně zranění a my už neměli hráče, kteří by normálně byli v sestavě. Jsem velmi spokojený, jak si se vším poradili kluci, kteří běžně nehrají. Arma neproměnila jednu tutovou šanci, ale zároveň i my jsme nedali gól při oslabení domácích. Nejtěžší byl podle mě první poločas, ve druhém se stáhla voda na hrací ploše a hrálo se mnohem lépe. Na naše následující duely se velmi těším, jelikož se bude jednat o pěkné zápasy. Musíme se dát dohromady zdravotně a proti ambiciózní Ostravě hrát s čistou hlavou. Myslím si, že v závěru soutěže můžeme ukázat naši sílu a budu velmi rád, když oba poslední zápasy zvládneme," řekl po utkání kouč Hanáků Václav Jílek.

"S průběhem utkání jsem velmi spokojený. Přestože jsme v prvním poločase na začátku vedli, věděli jsme, že Olomouc je kombinačně velmi silná. Sigmě se podařilo otočit skóre, ale my jsme stále věřili, že jsme schopní alespoň bod vydolovat. Hráči si určitě zaslouží pochvalu za odvedený výkon. Michal Zeman se neustále zlepšuje a paradoxně na postu, kde obvykle nehraje, o to více jsem za to rád. Šlo vidět, že jsme nehráli pod stresem. Oproti poslednímu zápasu jsme tento se Sigmou chtěli zvládnout lépe, což se nám podařilo. Nepřemýšlíme nad tím, kdo zůstane nebo kdo odejde, ale spíše se chceme ponaučit z chyb a příští sezónu zvládnout lépe. Chceme využít nových poznatků," hodnotil utkání kouč Army Jiří Skála.

FK Ústí nad Labem2:2SK Sigma Olomouc