Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa, venku je 7.1 °C

Útočník z nouze Jakub Plšek sestřelil pražskou Duklu

23.9.2017 aktualizováno 24.9.2017 06:51

Fotbalisté Sigmy Olomouc chtěli v 8. kole HET ligy navázat na prozatímní výkony i výsledky po návratu do nejvyšší soutěže. V první půli dva krásné centry Jakuba Plška a Hanáci po zakončeních útočníka z nouze vedli v půli 2:0. Ve druhém poločase se dlouho Olomoučtí nemohli trefit, až se to povedlo nádhernou dělovkou v 79. minutě Martinovi Sladkému.

Jakub Plšek se proti Dukle trefil v první půli dvakrát. Nejprve ho našel centr Sladkého, a pak Zahradníčka. Jakub Plšek se proti Dukle trefil v první půli dvakrát. Nejprve ho našel centr Sladkého, a pak Zahradníčka. Foto: ČTK/Josef Vostárek

Trenéři Sigmy Jílek s Onofrejem poslali do boje s Duklou stejnou sestavu jako v Karviné. V základní jedenáctce Dukly byli připraveni obránci Kušnír s Podaným, kteří nedávno působili v Olomouci.
Po úvodní čtvrthodině, kdy Sigma hledala finální přihrávku a klíč k obraně Dukly, přišla brzy první branka utkání. V 17. minutě Jakub Plšek poslal do křídla Martina Sladkého a sám běžel do pokutového území, kde ho našel parádní Sladkého centr a Rada plachtil po hlavičce Plška k tyči marně.
Ve 31. minutě předvedl parádu Uroš Radakovič. Skluzem zastavil Podaného, pokračoval jako falešné křídlo, vysunul Zahradníčka, po jehož centru Jakub Plšek nadvakrát překonal Filipa Radu.
"Předvedli jsme asi vůbec nejlepší první poločas za poslední dobu. Nejen kvůli tomu, že jsme dvakrát skórovali. Hráli jsme hodně aktivně, agresivně. Chtěli jsme zamezit rozehrávce Dukly a to se nám dařilo. Donutili jsme je k chybám. Myslím, že to bylo hodně dobré utkání i pro diváka mělo to tempo a spád. Ve finální a předfinální fázi chyběla soupeři větší kvalita, my jsme to dobře zavírali," zhodnotil první půli trenér Sigmy Václav Jílek.
Ve druhém poločase pokračovala Sigma v kombinační hře, Dukle moc nepůjčovala míč, s finální už to bylo horší. Ke střele se dostal v 54. minutě Vepřek, Rada s jeho dělovkou ale neměl žádný problém.
Dukla pak pomalu začala vystrkovat růžky, když se jí začalo po nepřesnostech Hanáků vyrážet do brejků. Buchta byl ale stále bez práce. V 63. minutě byl Plšek blízko hattricku. Po signálu z rohu jeho střelu vyrazil se štěstím nad branku ležící obránce Dukly.
V 76. minutě vypálil nádherně levačkou Šimon Falta, jeho ránu zastavila až pravá tyč Radovy branky. O tři minuty později už se to povedlo. Další bomba z dálky a tentokrát ji nezastavila ani tyčka. Autorem třetí branky Hanáků byl Martin Sladký. V nastavení ještě málem překonal Radu střídající Bidja Manzia. Brankář Dukly vytáhl jeho střelu na roh. Sigma Olomouc zvítězila jasně 3:0.
"Druhý poločas byl vyrovnanější, bylo to o tom, jestli dáme třetí uklidňující branku. Jsem rád, že jsme to uklidnili a dali tak nádherný gól ze střední vzdálenosti, pak už jsme zápas kontrolovali. Jsme spokojení se hrou, průběhem utkání a také tím, jak jsme plnili defenzivní úkoly, protože Dukla se v minulých utkáních do šancí dostávala, my jsme ji dnes do ničeho nepustili," řekl ke druhé půli trenér Olomouce.

SK Sigma Olomouc3:0FK Dukla Praha