Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří, venku je 4.8 °C

Sigma dala Haifě bůra

19.7.2017

SK Sigma Olomouc odehrál první zápas polského soustředění. V Opalenici měli Hanáci hrát proti izraelskému celku od 18 hodin, ale čas zápasu byl změněn na 12:00, což Sigmě vůbec nevadilo, ba naopak. Izraelský celek porazila 5:0, trefili se Jemelka, Chorý, Hála, Linhart a z penalty Buchvaldek.

Kapitán Sigmy Aleš Škerle, lékař týmu Jiří Lošťák a záložník či útočník Lukáš Buchvaldek ukazují počet gólů, kteří Hanáci nasázeli izraelskému soupeři. Kapitán Sigmy Aleš Škerle, lékař týmu Jiří Lošťák a záložník či útočník Lukáš Buchvaldek ukazují počet gólů, kteří Hanáci nasázeli izraelskému soupeři. Foto: Jiří Lošťák

Fotbalistům SK Sigma Olomouc se první přípravné utkání na herním soustředění v Polsku povedlo výtečně. Hanáci porazili izraelský klub Maccabi Haifa vysoko pět k nule, zápas ovládli i přesto, že na poslední chvíli se začínalo místo v šest večer už v pravé poledne.
 Sigma šla rychle do vedení, už ve 2. minutě skóroval Václav Jemelka, po úvodní čtvrthodince a dvou povedených standardkách vedla o dvě branky, trefil se Chorý. Po hodině hry přidali Hanáci během čtyř minut další dva góly a sedm minut před koncem pečetili konečný výsledek z pokutového kopu Lukáš Buchvaldek.
"Ta změna času výkopu nebyla samozřejmě moc příjemná, ale nakonec to jinak nešlo, protože soupeř už spěchal k odletu domů. Takže jsme mohli hrát buď takto dříve, nebo vůbec. Vyhráli jsme, mužstvo musím pochválit, zvládlo to velmi dobře, zvítězili jsme zaslouženě,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Maccabi Haifa vs. SK Sigma Olomouc 0:5 (0:2)

Branky: 2. Jemelka, 13. Chorý, 60. Hála, 64. Linhart, 83. (pen.) Buchvaldek.
SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Plšek, Houska, Kalvach, Falta – Chorý.
Střídali: Reichl, Štěrba, Škerle, Polom, Texl, Buchvaldek, Manzia, Moulis. Trenér Václav Jílek.