Reklama

Pondělí 22. května 2017, venku je 21.5 °C

Svátek má Emil

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Pivní festival je tady! První den zazářily Wanastowi Vjecy, dnes se chystá Kryštof

Zprávy z regionu

27.6.2013

Autor: Jan Procházka

Svátek piva je tu! Na Korunní pevnůstce včera vypukl už dvanáctý Beerfest. A navzdory nepříliš příznivému počasí si ho návštěvníci patřičně užili. Ochutnávat mohli z bohaté nabídky piv; živo ale bylo i na pódiu, kde se představily například kapely Mig 21 či Wanastowi Vjecy. Dnes se na festivalové publikum těší Sunshine, Polemic a také Kryštof.

Na Korunní pevnůstce začal Beerfest. A přestože počasí se k němu tradičně nestaví příliš přívětivě, areál se v první festivalový den slušně zaplnil.
Vše začalo slavnostním naražením plzeňského soudku. "Popřál bych festivalu hlavně pěkné počasí, protože to potřebuje asi nejvíc," řekl během narážení primátor Martin Novotný. A na jeho slova došlo záhy, když z oblohy začal padat nepříjemný déšť. Do Korunní pevnůstky už ale v tu chvíli proudily davy návštěvníků a rozmary počasí je rozhodně nemohly odradit. "Je Beerfest, tak prší, to je přece normální. Ale my jsme se těšili a už ochutnáváme třetí škopek," svěřila se jen pár hodin po zahájení Marcela Jonášková z Olomouce.

Foto: Jan Procházka

První festivalový den zahrály kapely Chickens revival, The Again i hosté z USA Heath & Molly. Svůj set odehrál i Jan Spálený, který letos slaví sedmdesátku. Pravý kotel se ale vytvořil až v podvečer na kapelu Mig 21, jednu z festivalových stálic. A parta Jiřího Macháčka rozhodně nezklamala. Nasázela natěšeným divákům hit za hitem a připravila tak živnou půdu hlavní hvězdě večera.

Foto: Jan Procházka

Wanastowi Vjecy nastoupily už před rozpálený kotel a zmocnily se fanoušků hned od první písně. Zpěvák Robert Kodym pobavil přítomné chvilkou hanáčtiny, aby vzápětí zavzpomínal na slavnou éru Lucie a nasadil hit Panic. A přestože Wanastowky naservírovaly publiku opravdu best of ze svých pětadvaceti let, největší ovace vzbudily právě písně Lucie. Když odbila desátá hodina, málokomu se už chtělo domů.

Foto: Jan Procházka
Foto: Jan Procházka

Pivní festival dnes pokračuje druhým dnem. Kromě stovky druhů piv se bude opět točit i zajímavá muzika. Brány se otevřou už v jedenáct hodin, hudební program pak zahájí o půl třetí domácí kapela No Distance Paradise. Na programu pak jsou například Sunshine, Polemic či Petr Kolář. Hlavní čtvrteční hvězda, kapela Kryštof, se na pódiu představí v devět hodin večer.

Jan ProcházkaWeb: twitter.com/jan__prochazka

Reklama

SIGMAshop.cz

Katalog firem » Obchod

Sezóna zahradních párty, grilování a dlouhých teplých večerů pomalu začíná.
A tak jsme pro Vás připravili soutěž o skvělé ceny, které se jistě budou hodit.

O co se hraje?

1. cena: Balkónový set CAROL v hodnotě 2 790 Kč
2. cena: Gril stolní na uhlí v hodnotě 690 Kč
3. cena: Gril na uhlí + taška v hodnotě 690 Kč

Dokážete odpovědět správně na tři otázky k těmto produktům?
Držíme palce! :)

Soutěž končí 31. května.

Aktuálně z Olomouce