Reklama

Pondělí 22. května 2017, venku je 21.7 °C

Svátek má Emil

Na Univerzitě Palackého probíhají volby do Akademického senátu

Zprávy z regionu

29.3.2017

Autor: red

V těchto dnech probíhají na jednotlivých fakultách Univerzity Palackého volby do Akademického senátu (AS) na funkční období od 28. 5. 2017 do 27. 5. 2020. Takřka prvním krokem čerstvě zvolených senátorů pak bude vyhlášení voleb nového rektora.

Bude se Jaroslav Miller znovu ucházet o post rektora? Bude se Jaroslav Miller znovu ucházet o post rektora? Foto: ČTK/Luděk Peřina

Volby do AS Univerzity Palackého

Veškeré informace o probíhajících volbách, jejich termínech i jednotlivých kandidátkách naleznete na webu.

Akademické senátní volby vždy ovlivňují směřování univerzity, a to nejen ve studentských záležitostech, ale zcela jistě se dotknou i akademických pracovníků, zejména v otázkách odměňování za práci, budování nových výzkumných, vědeckých a aplikačních center. Studenty velmi často zaujmou témata spojená se stipendii, s poplatky za studium, zřizováním studentských místností, kde se mohou potkávat a relaxovat, ale také snaha o bezdrátové zasíťování všech kolejí, menzy a dalších prostor.„

"Já kandiduji do univerzitního senátu mimo jiné také s tím, aby univerzita vytvořila nejen pro pedagogy, ale také pro studenty výhodné mobilní telefonní tarify, nebo aby se co nejdříve dokončilo Wifi zasíťování kolejí a popřípadě menz," uvedl současný studentský místopředseda AS Josef Kaštil, který se pokouší svůj mandát obhájit. Na řadě fakult se konají zároveň volby do fakultních senátů.

Jedním z prvních úkolů nových senátorů bude volba rektora Univerzity Palackého. Zda se bude o tento post znovu ucházet současný rektor Univerzity Palackého, zatím není známo. "Zatím jsem se ještě nerozhodl. Rozhodnutí by mělo padnout během deseti dnů," sdělil Jaroslav Miller

Akademický senát Univerzity Palackého v Olomouci je samosprávným zastupitelským akademickým orgánem a má 24 členů. Členy AS UP volí ze svých řad členové akademické obce; každá fakulta je zastoupena dvěma senátory z řad akademických pracovníků a jedním z řad studentů. Funkční období senátu je tříleté. Zasedání AS UP jsou veřejně přístupná. K přípravě podkladů a stanovisek pro jednání senátu k podrobnému řešení jednotlivých problémů zřizuje senát Ekonomickou a Legislativní komisi. AS se řídí příslušnými zákony ČR, zejména zákonem č. 111/1998 Sb., o vysokých školách, a vnitřními předpisy UP, zejména Statutem UP a Volebním a jednacím řádem AS UP.

red

Reklama

Autopůjčovna RENORENT

Katalog firem » Auto - moto » Pronájem dodávek

Potřebujete se přestěhovat nebo jen převést rozměrnější náklad? Půjčte si nový Citroën Jumper 2.2 HDI, L3H2 s objemným nákladovým prostorem!

Dodávku můžete řídit s ŘP pro osobní automobil.

Všechny naše vozy jsou pojištěny, mají dálniční známku v ČR a v ceně jsou zahrnuty i asistenční služby v rámci EU. Nabízíme také možnost zapůjčení navigace.

Pro více informací volejte 734 281 333 nebo navštivte www.renorent.cz

Aktuálně z Olomouce