Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 5.6 °C

Konrád má další nulu a Mora veze z Litvínova tři body

17.9.2017

Kohouti nastoupili v 5. kole Tipsport extraligy na Stadionu Ivana Hlinky v Litvínově. Hanáci vstoupili do utkání velmi dobře. Do vedení je dostal ve dvojnásobné početní výhodě David Škůrek. Ve druhé části Kohouti přestáli tlak Vervy a v závěru druhou proměněnou přesilovkou a parádní trefou Davida Ostřížka navýšili vedení. Ve třetím dějství přidal třetí branku v oslabení František Skladaný.

Hanáci měli v Litvínově výborný vstup do duelu. Domácí tým přebruslili a po první části zaslouženě vedli. Hanáci měli v Litvínově výborný vstup do duelu. Domácí tým přebruslili a po první části zaslouženě vedli. Foto: www.hcverva.cz/

Trenéři HCO museli nahradit zraněného Miroslava Holce, kterého v domácím duelu zranil faulem kolenem kapitán Bílých Tygrů Martin Ševc. Holce nahradil ve třetí formaci uzdravený David Ostřížek, který se v sobotu trefil v 1. lize, když se rozehrával ve Frýdku-Místku.
Olomouci pomohlo k dobrému startu do utkání vyloučení Lukeše už v 5. vteřině. Největší šanci v početní převaze měl po Houdkově nabídce tečí Burian. V 5. minutě nabídl zpoza branky Rác tutovku Jerglovi. Petrásek byl na místě, stejně jako při další velké šanci Buce.
V polovině první části si Mora vynutila tlakem dvojnásobnou přesilovku, kterou využila dělovkou Davida Škůrka. V pokračující klasické početní převaze mohl hned navýšit vedení dorážkou Eberle, vynikající Petrásek byl opět na místě. Domácí zahrozili ve 13. minutě, kdy Jurčík s Válkem sami doráželi před Konrádem. Slovenský hrad v brance Mory odolal litvínovskému šturmu.
V další šanci fauloval Vlach Černého a Olomouc hrála na Stadionu Ivana Hlinky poprvé ve čtyřech. Kohouti ale nenechali Litvínov v početní převaze ohrozit Konráda. Slovenské gólmana ohrozil více bekhend Hübla a tečovaná střela Jurčíka. Hanáci v první třetině v Litvínově výborně bruslili a zaslouženě vedli 1:0.
Ve druhé části pokračovali hosté v aktivním forčekinku, po jednom z ataků Strapáče mohl skórovat Jegl, puk zůstal někde blízko brankové čáry mezi betony Petráska. Eberle pak jel s Burianem na jednoho beka Vervy, vystřelil, Burian dorážel do odkryté branky, ale Petrásek byl u tyče betonem včas. Po vyloučení Eberleho začal led pod bruslemi získávat domácí Litvínov. Konrád musel vyrážečkou řešit ránu Kubáta. Tlak Litvínova sílil, vyloučení Knotka Hanáci přestáli, stejně jako střelu Matouška do horní tyčky. Mora přežila tlak a ve 38. minutě využila další přesilovku. Parádně se trefil David Ostřížek. V závěru třetině ještě vyděsil Petráska bekhendem Herman.

Hokejisté Olomouc dokázali vyhrát druhý zápas v řadě. A Branislav Konrád vychytal podruhé v řadě čisté konto. Hokejisté Olomouc dokázali vyhrát druhý zápas v řadě. A Branislav Konrád vychytal podruhé v řadě čisté konto. Foto: www.hcverva.cz

Ve třetí části hrála Mora další přesilovku. A David Ostřížek byl blízko ke vstřelení třetí branky Hanáků. A pak ukázali hosté, že to umí i v oslabení. Skladaný se Strapáčem jeli na jediného beka Vervy a František Skladaný se inspiroval střelou Davida Ostřížka a také on vyháněl pavouky z Petráskovy šibenice. Další šanci pak chytil Hermanovi domácí gólman.
Litvínov měl možnost ke vstřelení první branky v 50. minutě. Opět u toho byla 4. formace Vervy. Zakončoval Válek a brankář Mory musel opět předvést kvalitní zákrok. Litvínov začal Moru hodně tlačit, v 53. minutě trefil tyč Hübl.
Olomouc pak začala využívat otevřenou obranu domácích, Jakub Herman trefil po Skladaného zadovce trefil Hermana. V závěru hráli Hanáci ještě přesilovku, Vyrůbalík byl kousíček od čtvrté branky, puk těsně přeletěl horní tyč.
"Vliv měla asi desítka v Plzni, po ní jsme si museli projít nějakým obdobím, důležitými tréninky, kdy jsme si řekli, jak chceme hrát. A potvrdilo se, že jsme bojovný tým, který má rychlá křídla a hraje ze zabezpečené obrany. Braňo Konrád chytal skvěle dnes i proti Liberci. Je rád, když nás má blíže u sebe, pak pomáháme my jemu a on nám," řekl po utkání útočník HCO František Skladaný.
HC Olomouc vyhrál v Litvínově 3:0. V pátek hostí Kohouti na domácím ledě Mountfield.

HC VERVA Litvínov0:3HC Olomouc
(0:1, 0:1, 0:1)
Branky:10. Škůrek (Vyrůbalík, Buc), 38. Ostřížek (Skladaný, Herman), 47. Skladaný
Rozhodčí:Úlehla, Pražák – Gerát, Hynek