Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří, venku je 7 °C

Kevin Sundher rozhodl o těsné výhře Mory v Jihlavě

22.8.2017 aktualizováno 23.8.2017 04:44

Hráči HC Olomouc nastoupili v Jihlavě k dalšímu přípravnému utkání. Nováčka extraligy Duklu Jihlava porazili Kohouti v úvodním duelu přípravy doma 2:1. Úvodní branku duelu obstaral jihlavský Adama Zeman, z Moru srovnal Jiří Řípa. Ve třetí části rozhodl o výhře Hanáků kanadský útočník v dresu Mory Kevin Sundher.

HC Olomouc hrál druhý zápas s Duklou Jihlava. Hanáci vyhráli na Horáckém stadionu 2:1. HC Olomouc hrál druhý zápas s Duklou Jihlava. Hanáci vyhráli na Horáckém stadionu 2:1. Foto: www.hc-olomouc/Michaela Martinátová

Mora nastoupila bez reprezentantů Hermana (ČR) a Konráda s Bucem (SR) a zraněných Vlacha s Jaroměřským. Poprvé v přípravě oblékl zápasový dres Jakub Galvas, olomouckou klec kryl premiérově Jiří Matoušek, kmenový hráč Havířova.
Osmnáctiletý Jiří Matoušek svou premiéru v brankovišti Olomouce zvládl první třetinu výbornou, neboť ustál tutovky jihlavského Anděla i Zemana. Ani Kohouti si však zatím žádnou branku nepřipsali, prozatím tak na světelné tabuli Horáckého stadionu svítilo skóre 0:0.
Druhá třetina nezačala pro hosty dobře. Přitom hráli přesilovku, ale nechali v obranné třetině řádit dvojici Čachotský - Zeman a "starý známý" Kohoutů Adam Zeman otevřel skóre duelu, když křížnou ranou nedal Matouškovi šanci.
Mora oplatila podobnou mincí. Ve 27. minutě srovnal skóre jihlavský odchovanec v dresu Mory Jiří Řípa. Pak se proti Zemanovi s Andělem opět dvakrát vyznamenal Matoušek. Po druhé třetině byl stav vyrovnaný 1:1.
Nástup do posledního dějství vyšel HCO náramně. Druhá formace se usadila v útočné třetině, po buly se dostal kotouč ke Kevinu Sundherovi, který objel branku a našel mezírku ve Škarkově postavení.
Větší možnost ke srovnání připustila defenzíva Mory až v 54. minutě. Další ex-Kohout Richard Diviš poslal puk těsně nad horní tyčku. Závěr hosté zvládli a i podruhé letos porazili Jihlavu 2:1. Oba týmy si pak ještě vyzkoušeli hru 3 na 3 v prodloužení a opět vyhrála Mora, když se trefil Petr Strapáč.
"Odehráli jsme vyrovnané utkání. Šlo vidět, že obě mužstva nejsou moc produktuvní a dávají málo gólů. V extralize budou zápasy asi trošku tvrdší a důraznější než byl tento duel, nicméně s Jihlavou to bude bývat asi hodně podobné tomuto duelu - tedy vyrovnanost především," hodnotil duel kouč Mory Zdeněk Venera.
"Z obou stran to byl uprachtěný zápas. V této fázi přípravy nicméně taková utkání bývají. Vstřelili jsme branku po dobře sehrané akci v oslabení, ale bohužel šíleně lacino inkasujeme a naopak ve fázi, kdy si šance vytvoříme, tak je nedotáhneme do konce. To je momentálně náš kámen úrazu. V únavě se hraje hůře a hráči toho mají dost, takže věřím tomu, že bude lépe," řekl trenér Jihlavy Petr Vlk.

HC Dukla Jihlava - HC Olomouc 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Zeman (Čachotský) – 27. Řípa (Staněk, Galvas), 41. Sundher (Eberle). Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Rampír, Polák. Diváků: 1 442.

Jihlava: Škarek – Šidlík, Suchánek, Bryhnisveen, Zdráhal, De La Rose, Ulrych, Kajínek – Žalčík, Skořepa, Půža – Čachotský, Zeman, Surovka – Protasenja, Seman, Anděl – Čermák, Diviš
Trenér: Petr Vlk

HC Olomouc: Matoušek – Škůrek, Vyrůbalík, Ondrušek, Houdek, Galvas, Staněk – Skladaný, Knotek, Laš – Eberle, Sundher, Burian – Strapáč, Řípa, Holec – Jergl, Rác, Macuh
Trenér: Zdeněk Venera