Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav, venku je 14 °C

Mora v generálce těsně prohrála s Berany

31.8.2017

Hokejisté HC Olomouc nastoupili v generálce na start extraligy na domácím ledě proti týmu Aukro Berani Zlín. Oba mančafty se střetly 8. srpna ve Zlíně, to vyhráli domácí 2:1. Takový byl stav po první třetině v Olomouci. Ve druhé části hosté srovnali skóre. V poslední části šli hosté po trefě Kovaříka dokonce do vedení. Berani vedení udrželi a vyhráli na Hané 3:2.

Hokejisté HC Olomouc hráli generálku na extraligu se Zlínem. Prohráli těsně 2:3. Hokejisté HC Olomouc hráli generálku na extraligu se Zlínem. Prohráli těsně 2:3. Foto: www.hc-olomouc.cz

Kohouti nastoupili v brance opět s Konrádem, se třetí obranou L. Galvas - Dujsík, stejně jako v Trenčíně, a v útoku opět s Romanem Vlachem, který hrál po zlomenině lícní kosti s košíkem. Zlín přijel bez několika opor - Noska, Robertse Bukartse, Veselého, Kašíka, Chytila, Kubiše či Honejska.
 Mora šla do vedení už ve 2. minutě, když Marek Laš propálil dělovkou Šimbocha. O čtyři minuty později už domácí vedli o dvě branky. Výlet beka Jiřího Ondruška do obranného pásma ševců nejprve zlínský brankář chytil, dorážku olomouckého obránce už ale lovil ze sítě.
Olomouc pak měla další dvě dobré šance. Nejprve těsně minul Jiří Řípa a pak po chybě Šimbocha i Roman Vlach. Pak měli velké možnosti hosté, ale Konrád vychytal Richardse Bukartse i Popelku. Až pár vteřin před koncem Mora zaváhala v obraně, chybu potrestali v nájezdu dva na nula Popelka se skórujícím Kovaříkem.
Ve druhé části měl první velkou možnost po Hermanově forčekingu Marek Laš, tentokrát těsně minul. Z křídla pak ujížděl sám Sundher, Šimboch našel puk pod vyrážečkou. Další šlamastyku vyřešil při Řípově střele brankář Aukra.
V polovině utkání překvapil ukrytou střelou Konráda Ondráček a srovnal na 2:2. Ve 33. minutě už mohli Berani vést, ale Branislav Konrád vychytal Šťastného v samostatném úniku. O minutu později srazil Jiří Řípa mladého Bukartse a sudí jej vyloučili na pět minut a do konce utkání.
V přesilovce pálil Žižka, puk do odkryté branky dorážel Fryšara, naštěstí poskakující kotouč netrefil a obrana včas odvrátila. V závěru třetiny ujeli Burian se Sundherem, kanadský forvard ranou z "jedničky" těsně přestřelil.
V posledním dějství se hrálo dlouho bez větších příležitostí, až v 50. minutě musel vytáhnout reprezentační zákrok proti Šťastnému Braňo Konrád. O minutu později už se Zlín radoval. Kovařík šikovným manévrem zpoza branky překvapil Konráda, jehož beton k tyčce včas nedorazil. Mora málem odpověděla podobnou akcí, ale Strapáč nedokázal bekhendem puk poslat včas do odkryté branky. Olomouc v závěrečném tlaku vyrovnat nedokázala a padla se Zlínem 2:3.
"Zápas jsme neodehráli dobře, nevím, zda to bylo pod vlivem posledních dvou utkání, které jsme v Pardubicích i v Trenčíně odehráli velmi kvalitně. Bylo tam určité polevení. Přesto jsme začali dobře, rychle jsme vedli, ale Zlín se nepoložil. Je to houževnatý soupeř a podařilo se mu to otočit. Bylo to pro nás varování před extraligou, že jsme dostali takovou facku, že se to samo neudělá. Dnes jsme nehráli dobře a někteří hráči usnuli možná trochu na vavřínech. Věřím, že se to odrazí v přístupu v úvodních duelech extraligy," hodnotil zápas kouč Mory Zdeněk Venera.

HC Olomouc - Aukro Berani Zlín 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky a asistence: 2. Laš (Skladaný, Dujsík), 7. Ondrušek (Houdek) – 20. Kovařík (Popelka, Řezníček), 30. Ondráček (Štastný), 51. Kovařík. Diváků: 1 773.
HCO: Konrád (Ovčaři) – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Dujsík, Galvas L., Galvas J., Ondrušek – Sundher, Burian, Buc, Knotek, Strapáč, Skladaný, Herman, Laš, Vlach, Řípa, Holec, Eberle. Trenér: Venera.
Zlín: Šimboch (Štůrala) – Žižka, Řezníček, Matějíček, Běhal, Ferenc, Dluhoš, Gazda, Padrnos – Bukarts Ri., Kovařík, Illo, Štastný, Popelka, Ondráček, Václavek, Tomaník, Sedláček, Fryšara, Kratochvíl, Gago. Trenér: Sedláček.