Sobota 23. září 2017, venku je 6.7 °C

Svátek má Berta

Mora doma prohrála s Vítkovicemi

10.9.2017

Hokejisté HC Olomouc prohráli ve 2. kole Tipsport extraligy na domácím ledě s Vítkovicemi 2:4. Kohouti měli v první třetině dost šancí ve čtyřech přesilovkách, ale brankář Vítkovic Bartošák ukázal, že by letos mohl pomýšlet na reprezentaci. Hosté se naopak v početní provaze prosadili a do vedení je dostal Olesz. Ve třetí části se Kohouti snažili srovnat, ale byli vždy o krok za Riderou.

Hokejisté HC Olomouc odehráli první domácí utkání s Vítkovicemi. Mora prohrála s tradičním rivalem 2:4. Hokejisté HC Olomouc odehráli první domácí utkání s Vítkovicemi. Mora prohrála s tradičním rivalem 2:4. Foto: Radek Heloňa

Olomouc nastoupila se změnami ve třetí a čtvrté formaci. Ve třetí nastoupili Holec s Hermanem a Vlachem, ve čtvrté pak Laš s Řípou a Jerglem, který nahradil Eberleho. Úvodní šance měli domácí při vyloučení hostujícího Výtiska. Knotek tečoval střelu Hodka do boční konstrukce a Strapáčovu dělovku z přihrávky parádně vytáhl ramenem Bartošák.
Dašlí možnost si vypracovala dvojka Sundher-Burian, když kanadský forvard poslal puk na branku a Burian jemnou tečí málem překonal vítkovického brankáře. V další přesilovce Kohoutů pak Hanáci obléhali vítkovickou svatyni bez většího ohrožení. Ve třetí početní převaze byl blízko k brance Skladaný, ale zblízka vysoko přestřelil. Ve čtvrté přesilovce trefil Jergl horní tyč branky hostí.
V další šanci se před Bartošákem objevil Buc, ostravský brankář opět úspěšnější. Vítkovice se dostaly do šance také ve své početní převaze. Konrád zachraňoval při nebezpečných střelách Olesze, Deje a Slobody, jehož ránu vyrazil slovenský reprezentant v dresu Olomouce maskou.
Ve druhé části šel na čtyři minuty na trestnou lavici domácí Roman Vlach, a hosté už v polovině přesilovky skórovali, když se po střele Deje prosadil před brankou Rostislav Olesz.Ve 34. minutě faulovali domácí opět vysokou holí a hosté hráli krátkou dvojnásobnou přesilovku. Hanáci se tentokrát ubránili.

Ve 43. minutě Olomouc vyrovnala. Při signalizovaném vyloučení byli Hanáci v šesti a Miroslav Holec střelou nad lapačku překonal Bartošáka. Vítkovice rychle odpověděly. Szturc tečoval do šibenice nahození Hrbase.
 Ihned poté jel sám na Bartošáka Vilém Burian, zakončoval stejně jako v Chomutově, střelou na lapačku, tentokrát přestřelil. Hosté pak mohli rozhodnout, Konrád jejich pokus vyrazil. Kevin Sundher na druhé straně v dobré pozici trefil boční síť. Hra se přelévala z třetiny do třetiny, Lev trefil v brejku v oslabení horní tyč Bartošákovy branky. V 54. minutě Vítkovice využily další přesilovku, když se prosadily na brankovišti. Branku dal obránce Sloboda.
O minutu později Olomouc snížila, brankář Bartošák však posunul branku dříve, než do ní vletěl kotouč. Hanáci vyloučení Bartošáka potrestali, trefil se Knotek.
HCO prohrál s Vítkovicemi 2:4.

Martin Vyrůbalík: "Rozhodčí jsou pány na ledě, oni rozhodují..."
"Byly tam situace, na které jsme měli jiný názor, vyjasňovali jsme si je. Oni to ale nikdy nezmění, od toho tam jsou. U třetí inkasované branky jsme protestovali proti tomu, že jeden rozhodčí signalizoval faul za píchání do gólmana, ale asi se pak rozhodli jinak. U neuznané branky Vlacha to zhodnotili tak, že puk by musel být vystřelen dříve, než je vykopnutá branka, což tak nebylo. To jsme vzali. Můžeme však být více naštvaní na sebe. Ve druhé části jsme měli zbytečná vyloučení a v první jsme byli jasně lepší a nedali jsme branky. Dokázali jsme také vyrovnat, ale soupeř byl hned zpátky ve vedení, to se nám stalo i v Chomutově a to se nám prostě stávat nesmí. Musíme se více koncentrovat," řekl po zápase Martin Vyrůbalík, kapitán HCO.
"Vlach dostával přihrávku, já se o tu branku zastavil, a když jsem viděl, že to stahuje zpět do protipohybu, chtěl jsem se od ní odrazit. A branka vyletěla. Diváci, hráči i trenéři Olomouce to samozřejmě mohou vidět jinak, ale já se odrazil od brány s úmyslem spíš najet do hráčovy hokejky a znemožnit mu zakončení. A bohužel, nebo spíš bohudík, ta brána vyletěla, protože on se tam dostal a zakončoval by do prázdné. Ale to, že bych branku úmyslně posunul, to mě ani nenapadlo. Jediný můj instinkt byl dostat se hráčovi co nejblíž k hokejce a puk mu z ní nějak vykopnout," řekl ke sporné situaci brankář Vítkovic Patrik Bartošák.

HC Olomouc2:4HC Vítkovice Ridera
(0:0, 0:1, 2:3)
Branky:43. Holec (Jergl, Herman), 57. Knotek (Houdek, Buc) - 23. Olezs (Dej, Trška), 44. Szturc (Stránský, Hrbas), 54. Roman (Sloboda, Tybor), 58. Lev.
Rozhodčí:R. Čech, Hejduk – Barvíř, Hanzlík.
Vyloučení:9:11, navíc Ondrušek (OLO) 10 min.