Středa 23. srpna 2017, venku je 13.7 °C

Svátek má Sandra

Kohouti doma zdolali Trenčín až v nájezdech

10.8.2017

Hokejisté HC Olomouc hráli čtvrtý přípravný duel, tentokrát na domácím ledě. Na Hanou zavítala Dukla Trenčín a už v první minutě šla do vedení, za Moru srovnal Rác. Druhá třetina vyšla lépe hostům, když se dostali do dvoubrankového vedení. Za Kohouty pak snížil Aleš Jergl. Vyrovnat dokázala Mora minutu před koncem, když se do prázdné branky trefil kapitán Vyrůbalík. V nájezdech rozhodl o výhře Hanáků Kevin Sundher.

Marek Laš nastoupil tradičně na místě levého křídla první formace. Ta s Trenčínem srovnala stav minutu před koncem. Marek Laš nastoupil tradičně na místě levého křídla první formace. Ta s Trenčínem srovnala stav minutu před koncem. Foto: www.hc-olomouc.cz/Karolína Martínková

Zápas nezačal pro Kohouty s Faltrem v brance vůbec dobře. Už v prvním střídání našel Radivojevič Mikulu a ten bekhendovým blafákem překonal olomouckého brankáře. Mora mohla srovnat v 5. minutě, když Sundher otřel puk o tyč a Eberleho teč Ondruškovy střely vychytal Hiadlovský.
O minutu později už se radovali fanoušci z Dubnice, kteří přijeli zafandit Romanu Rácovi. Ten parádně obešel beka a ranou mezi nohy gólmana si poradil i se zakončením. V další šanci se pak po Knotkově nahození ocitl Laš, nedal, stejně jako v samostatném nájezdu Sundher.
Kohouti několik tutovek zahodili a mohl přijít trest, když Radivojevič nachytal Vyrůbalíka, naštěstí pro domácí Falter zachránil. V závěru nedokázal volný kotouč dostat za záda Hiadlovského. V samotném závěru málem poslal hosty do vedený bývalý hráč Mory Radek Dlouhý.
Ve druhé části dohrával Trenčín přesilovku a Briestenský mohl po nájezdu z křídla dostat Duklu do vedení, těsně přestřelil branku domácích. Hosté ale pokračovali v tlaku a ve 23. minutě už šanci proměnil ex-liberecký Branko Radivojevič. Mora se pak nemohla dostat zpátky do zápasu, promrhala i dvojnásobnou přesilovku, kterou pak ukončil vyloučením Burian. Při další přesilovce Olomouce nedotlačil puk za branku Macuh, ale hosté byli poslání zase do třech, Kohouti měli téměř dvě minuty dvojnásobnou početní převahu. Na vyrovnání však Mora pomýšlet nemohla, 5 na 3 zahrála špatně a Hiadlovského ohrozila jen střelami z dálky. A ve 39. minutě Trenčín zvýšil, když se nad lapačku Faltra trefil Bulík. Hosté po druhé třetině zaslouženě vedli 3:1.
Závěrečnou část začala Mora dobře. Ve 42. minutě ujel obraně hostí Aleš Jergl a ranou nad lapačku snížil na rozdíl jedné branky. Blízko srovnání byl o chvíli později Rác, proti byl Hiadlovského beton. Trenčín vedení neudržel, minutu před koncem našel před prázdnou brankou Vyrůbalíka Knotek, a bylo to 3:3.
Zápas šel do prodloužení, ve kterém ujel obraně hostí Jan Eberle, byl faulován a 34 sekund před koncem jel trestné střílení, ale přestřelil a musely rozhodnout nájezdy. Ve druhé sérii se trefil Kevin Sundher, a protože Falter vychytal všechny Dukláky, vyhrála Mora 4:3.
"Špatně jsme začali, v prvním střídání jsme inkasovali a první a druhá třetina nebyla podle našich představ, ve třetí části jsme se zlepšili, srovnali jsme a v nájezdech už je to o štěstí. Trenčín hrál výborně, my máme na víc. Prohrávali jsme první dvě třetiny souboje, bylo to vidět i v přesilovkách, kde nám to vyhazovali, protože jsme lehce ztratili puky. Tahle se hrát nedá, odvíjí se od toho, kdo vyhrává souboje a je více na puku, a to jsme my nebyli," řekl k utkání asistent trenéra HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Olomouc - HC Dukla Trenčín 4:3 po SN (1:1, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Rác (Staněk), 43. Jergl (Staněk), 59. Vyrůbalík (Knotek, Skladaný), rn Sundher – 1. Mikula (Radivojevič), 23. Radivojevič (Pardavý, Holenda), 39. Bulík (Frühauf, Varga).
Sestavy:
HC Olomouc: Falter (Konrád) – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Galvas L., Staněk, Rutar – Skladaný, Knotek Laš – Eberle, Sundher, Burian – Buc, Herman, Holec – Jergl, Rác, Macuh.
HK Dukla Trenčín: Hiadlovský (Valent) – Starosta, Romančík, Cebák, Frühauf, Bohunický, Pač, Holenda – Themár, Radivojevič, Ölvecký, Mikula, Briestenský, Bulík, Varga, Gašparovič, Dlouhý, Bezuch, Sojčík, Pardavý, Hudec.