Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch, venku je 6.8 °C

Kohouti napravili Plzeň. S nulou porazili Bílé Tygry

15.9.2017

Hokejisté HC Olomouc se po třech porážkách v Chomutově, s Vítkovicemi a v Plzni pokoušeli urvat první body na domácím ledě proti Bílým Tygrům z Liberce. Ve druhé třetině dostal Kohouty do vedení Marek Laš, ve třetí jen navýšil Miroslav Holec. Konrád udržel nulu a Mora odčinila Plzeň.

Trenéři HC Olomouc udělali dvě změny v útoku. Sundhera s Řípou, který ukončil ze zdravotních důvodů kariéru, nahradili Rác s Eberlem.
 Už ve 2. minutě jel trestné střílení obránce hostí Jánošík, netrefil však proti spoluhráči ze slovenské reprezentace Konrádovi branku. Na druhé straně pálil z nadějné pozice také mimo tyče Holec. O dvě minuty později nahazoval puk zpoza branky Roman Vlach a Will si jej málem srazil do branky. Liberec pak ubránil přesilovku, hned po ní málem překvapil brankáře Tygrů zadovkou Burian.
Olomouc měla dál více ze hry, v 16. minutě trefil Jergl z přihrávky Strapáče do výstroje Willa. Liberec zahrozil v početní převaze. Bakoš vypustil dělovku z přihrávky, míč šel těsně vedle tyče. Stejně skončila i střela, kterou těsně před Konrádem tečoval Vantuch.
V 17. vteřině šli Kohouti do vedení, když Knotek objel obránce hostí, nahodil puk na branku a Marek Laš nadvakrát dostal touš za Willa. Hosté zahrozili ve 24. minutě Vantuchem, Konrád měl nachystanou lapačku.
Další možnost k vyrovnání měl při vyloučení Jergla Jelínek, zblízka přestřelil branku Olomouce. Minutu před koncem druhé části pak Tygři hrozili před brankou, Dlouhému ale stihl koncovku ztížit Jakub Galvas a Konrád střelu chytil, stejně jako další velkou možnost Pyrochty při velkém tlaku Liberce.
Do závěrečné třetiny vstoupila Olomouc také velmi dobře, Skladaný vysunul na modré čáře Holce, ten přebruslil obránce a rychlou ranou po zemi překvapil Willa. Další šanci měl po pasu Vyrůbalíka Jakub Galvas, padající puk těsně přeletěl branku hostí.
V 50. minutě poslal faulem kolenem ven z ledu Ševc Holce, který odkulhal do kabiny. Ševc dostal trest na 5 minut a do konce utkání.
Hosté se ubránili a pak se snažili ještě o zdramatizování duelu. Kondár byl ale pozorný při střele Bulíře. Kohouti pak už zápas kontrolovali a pomohli udržet Konrádovi čisté konto. Třetí branku přidal ještě Burian.
"Jsme strašně rádi, že jsme urvali tři body. Po Plzni to nebylo lehké, deset branek, to není pro žádného brankáře dobré. Snažili jsme se to hodit za hlavu. Radil jsem se i s mentálním koučem Peterem Bielikem, kterému děkuji za konzultaci, konkretizovat to samozřejmě nebudu. Když jsem naposledy dostal ve slovenské lize desítku, tak jsme další zápas vyhráli 3:0, a pak z toho byl titul, tak nevím…" zhodnotil duel s úsměvem Branislav Konrád.

HC Olomouc3:0Bílí Tygři Liberec
(0:0, 1:0, 2:0)
Branky:21. Laš (Knotek), 42. Holec (Skladaný), 60. Burian (Ondrušek).
Rozhodčí: Mrkva, Kika – Gebauer, Lederer.
Vyloučení:4:5, navíc Škůrek (OLO) 10min a Ševc (LIB) 5 + DKU.