Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 6.3 °C

Mora hradecké prokletí nezlomila

22.9.2017 aktualizováno 22.9.2017 20:33

Kohouti přivítali v 6. kole na domácím ledě neoblíbený Hradec Králové. Z dvanácti extraligových zápasů porazila Mora Mountfield jen dvakrát, z toho jednou na nájezdy. Po první části byl stav vyrovnaný. Ve druhé třetině poslal Moru do vedení v oslabení Vilém Burian. V poslední třetině hosté duel třemi brankami otočili a pojedenácté v řadě Kohouty porazili.

Hokejisté HC Olomouc hráli v 6. kole Tipsport extraligy. Mora prohrála 1:3. Hokejisté HC Olomouc hráli v 6. kole Tipsport extraligy. Mora prohrála 1:3. Foto: Radek Heloňa

Do sestavy HCO se vrátil Miroslav Holec, který chyběl po faulu Ševce v utkání s Libercem v duelu v Litvínově. Do zápasu ještě nezasáhla ani nová posila Olomouce Bruno Mráz.
Oba týmy hrály od začátku ze zajištěné obrany, a tak gólmani nemuseli řešit vyložené šance. Brankář Hradce Králové Sedláček se ale určitě zapotil při střelách Eberleho, Holce a Ráce. V 8. minutě byla Olomouc blízko úvodní trefy, ale Sedláček udržel puk před čárou po Skladaného dorážce a další obléhání branky ukončili rozhodčí necitlivým přerušením hry. V další dobré pozici byli v hradecké obranné třetině Buc s Lašem, ale hosté jednu střelu zablokovali a druhou vyrazil Sedláček betonem.
Kohouti byli v první třetině jasně lepší, další možnosti měli po střelách beků a tečích Skladaný s Eberlem, Sedláček chytal výborně. Mountfield zahrozil tlakem první formace v poslední minutě, kdy zahodili tutovky všichni tři členové elitní lajny hostí.
První velkou příležitost druhé části měl útočník hostí Lukáš Cingel, sám před Konrádem ale netrefil ani branku. Ve 27. minutě dostali hosté šanci hrát přesilovou hru, ale radovali se domácí. Vilém Burian ujel po křídle a příklepem našel mezeru v Sedláčkově postavení.
V polovině třetiny získával Hradec Králové stále větší převahu, Konrád odolával. Ve 39. minutě Konrád efektním semaforem vychytal šanci Cingela.
Start do poslední třetiny vyšel Mountfieldu. Důrazem se před Konrádem prosadil Tomáš Zigo a po 167 minutách zbavil olomouckého gólmana neprůstřelnosti. Z protiútoku mohl vrátit domácím vedení Holec, trefil však Sedláčka do masky.
Ve 36. minutě šli hosté do vedení, když Konrádovi sebral puk z pod lapačky Vopelka a přes protesty Olomouce sudí branku uznali. Po chvilce mohl opět vyrovnat Holec, netrefil však odkrytou branku. V polovině třetiny byli Hanáci blízko vyrovnání, Burian trefil tyč a Eberleho dorážku zblízka vyrazil se štěstím Sedláček. Hosté už vedení uhlídali a pojedenácté v řadě Moru zdolali.
"Zápas byl dnes rozehraný dobře, ale ve druhé části jsme začali být pasivní, což se bohužel promítlo i ve třetí třetině, kdy jsme na to chtěli zase vlétnout, ale soupeř v první minutě srovnal, dostalo ho to do tempa a vsítil i druhou branku. Pak jsme zase začali hrát, tlak na vyrovnání tam byl, šance taky, Honza Eberle tam tečoval moji střelu na tyč, ale už se nám to nepodařilo srovnat. Bohužel jsou zápasy s Hradcem jako přes kopírák, většinou se taháme o gól, ale oni se dokážou vždy prosadit a porazit nás. Nějaký komplex z nich nemáme, prostě jsou vždy o ten gól lepší," řekl po utkání jediný střelec HCO Vilém Burian.

HC Olomouc1:3Mountfield HK
(0:0, 1:0, 0:3)
Branky:27. Burian (Herman) – 41. Zigo (Jarůšek), 46. Vopelka (Graňák, Cingel), 60. Bednář.
Rozhodčí:Pešina, Šír – Flegl, Polonyi.